PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ ଅନୁଗୁଳରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଏମସିଏଲ୍‌ ବୋର୍ଡର ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ଓ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ ଛାତି ୫୬ ଇଞ୍ଚ ନୁହେଁ, ୧୫୬ ଇଞ୍ଚ: ରାମବିଳାସ ପାସୱାନ୍

source:zeenews.india.com

ପାଟଣା ୩/୩: ଗାନ୍ଧୀ ମଇଦାନରେ ରବିବାର ଏନଡିଏର ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି . ଏନଡିଏର ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ପିଏମ୍ ମୋଦି ଓ ସିଏମ୍ ନିତିଶ କୁମାର ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ମଞ୍ଚରେ ଏଲଜେପି ପ୍ରମୁଖ ରାମବିଳାସ ପାସୱନ ମଧ୍ଯ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ରାମବିଳାସ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କୁ ମନଭରି ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନେଇଥିବା କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କ ଛାତି ୫୬ ଇଞ୍ଚ ନୁହେଁ ୧୫୬ ଇଞ୍ଚ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ ହୋଇଗଲା ।

ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ଏଲଜେପି ପ୍ରମୁଖ ରାମବିଳାସ ପାସୱାନ୍ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ୫ ବର୍ଷରେ ଦେଶରେ ଯେଉଁ ବିକାସ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଅଦ୍ଭୁତ । ମୋଦିଙ୍କ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ଯକୁ ସ୍ମରଣ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗରିବଙ୍କୁ ଘର, ଗ୍ଯାସ୍ କନେକ୍ସନ, ବିଜୁଳି ଆଦି ବ୍ଯବସ୍ଥା…, । ଏହା କୌଣସି ସହଜ କାମ ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

ପାସୱାନ୍ ସିଏମ୍ ନିତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ନିତିଶ କୁମାର ନିଜ କାର୍ଯ୍ଯରେ ବିହାରକୁ ଲଗାତାର ଆଗକୁ ବଢାଇବା କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନା କଥା ଉଠାଇ ଏହା ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ମୋଦିଙ୍କ ସବର୍ଣ୍ଣ ଆରକ୍ଷଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ଯ ଉଠାଇଥିଲେ ପାସୱାନ୍ । ସେ କୁମ୍ଭ ଘଟଣା ମଧ୍ଯ ମନେ ପକାଇ ଭାବୁକ ହେଲେ । ସେ କହିଲେ ଯେ ମୋଦି କୁମ୍ଭରେ ସ୍ନାନ କରିବାପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପାଦ ଧୋଇଥିଲେ । ଏହି କାମ ମୋ ଆଖିରେ ଲୁହ ଦେଇଥିଲା । ସେ ଏହି ବର୍ଗକୁ ଏମିତି ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ଯାହା ପୂର୍ବରୁ କେହି ବି ଦେଇନଥିଲେ । ପିଓକେରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ମାମଲା ଉଠାଇ ସେ କହିଲେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଜବାବ ଦେଇ ନମୋ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିଦେଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଛାତି ୫୬ ଇଞ୍ଚ ନୁହେଁ ବରଂ ୧୫୬ ଇଞ୍ଚ ।