PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ ଛାତି ୫୬ ଇଞ୍ଚ ନୁହେଁ, ୧୫୬ ଇଞ୍ଚ: ରାମବିଳାସ ପାସୱାନ୍

source:zeenews.india.com

ପାଟଣା ୩/୩: ଗାନ୍ଧୀ ମଇଦାନରେ ରବିବାର ଏନଡିଏର ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି . ଏନଡିଏର ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ପିଏମ୍ ମୋଦି ଓ ସିଏମ୍ ନିତିଶ କୁମାର ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ମଞ୍ଚରେ ଏଲଜେପି ପ୍ରମୁଖ ରାମବିଳାସ ପାସୱନ ମଧ୍ଯ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ରାମବିଳାସ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କୁ ମନଭରି ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନେଇଥିବା କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କ ଛାତି ୫୬ ଇଞ୍ଚ ନୁହେଁ ୧୫୬ ଇଞ୍ଚ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ ହୋଇଗଲା ।

ସଙ୍କଳ୍ପ ରାଲିରେ ଏଲଜେପି ପ୍ରମୁଖ ରାମବିଳାସ ପାସୱାନ୍ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ୫ ବର୍ଷରେ ଦେଶରେ ଯେଉଁ ବିକାସ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଅଦ୍ଭୁତ । ମୋଦିଙ୍କ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ଯକୁ ସ୍ମରଣ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗରିବଙ୍କୁ ଘର, ଗ୍ଯାସ୍ କନେକ୍ସନ, ବିଜୁଳି ଆଦି ବ୍ଯବସ୍ଥା…, । ଏହା କୌଣସି ସହଜ କାମ ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

ପାସୱାନ୍ ସିଏମ୍ ନିତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ନିତିଶ କୁମାର ନିଜ କାର୍ଯ୍ଯରେ ବିହାରକୁ ଲଗାତାର ଆଗକୁ ବଢାଇବା କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନା କଥା ଉଠାଇ ଏହା ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ମୋଦିଙ୍କ ସବର୍ଣ୍ଣ ଆରକ୍ଷଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ଯ ଉଠାଇଥିଲେ ପାସୱାନ୍ । ସେ କୁମ୍ଭ ଘଟଣା ମଧ୍ଯ ମନେ ପକାଇ ଭାବୁକ ହେଲେ । ସେ କହିଲେ ଯେ ମୋଦି କୁମ୍ଭରେ ସ୍ନାନ କରିବାପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପାଦ ଧୋଇଥିଲେ । ଏହି କାମ ମୋ ଆଖିରେ ଲୁହ ଦେଇଥିଲା । ସେ ଏହି ବର୍ଗକୁ ଏମିତି ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ଯାହା ପୂର୍ବରୁ କେହି ବି ଦେଇନଥିଲେ । ପିଓକେରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ମାମଲା ଉଠାଇ ସେ କହିଲେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଜବାବ ଦେଇ ନମୋ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିଦେଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଛାତି ୫୬ ଇଞ୍ଚ ନୁହେଁ ବରଂ ୧୫୬ ଇଞ୍ଚ ।