PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଚାର ବ୍ୟାନ୍ କଲେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର , ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ବିବାଦୀୟ ଭାଷଣ ପାଇଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • ସୁଶିଲ ଚନ୍ଦ୍ରା ନୂଆ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲିରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଚାର , ୬ଟି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍‌ ପାଇଁ ସିଧା ପ୍ରସାରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • କଟକ ଏସ୍‌ସିବିରୁ ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା – ହାଇଦର ଫେରାର ପଛରେ ତାର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ହାତ ଅଛି, ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରକୁ ଜଗୁଥିବା ନିଲମ୍ୱିତ କନଷ୍ଟେବଲ ମହମ୍ମଦ ମୌସିମ୍,‌
  • ||
  • ଭାରତରେ ରୁଷ୍ ଟିକା ସ୍ପୁଟ୍‌ନିକ୍ –V କୁ ମଞ୍ଜୁରୀ , ବିଶେଷଜ୍ଞ କମିଟି ବୈଠକରେ ନିଆଗଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି, ମାନବ ଦେହରେ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ୨ ଜଣ ନୂଆ କୁଳପତିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର: ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ବାଘୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ୪ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତହେଦ
  • ||
  • କଟକ: ନିଆଳିର ଏକ ବିଲରୁ ଏକ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ସୀମା ସିଲ, ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ପହଞ୍ଚିବ ୨ ଲକ୍ଷ ୭୧ ହଜାର ଟିକା
  • ||
  • ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଛକ ପୁକୁଡ଼ିବନ୍ଧ ଜଙ୍ଗସନ୍ରୁ ୯୨୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଧରିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ୱିଙ୍ଗ, ୮ ଗିରଫ, ଟ୍ରକ୍ ଓ ମ୍ୟାକ୍ସପିକ୍ପ ଜବତ
  • ||
  • ବୀରମହାରାଜପୁର: ଚନ୍ଦଲି ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଭିତରୁ ଜଣେ ଶିକାରୀ ଗିରଫ,ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ, ଖସିଗଲେ ୩ଜଣ ଶିକାରୀ…
  • ||
  • କଟକ: ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲା ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: କୂଳଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ସୀମାନ୍ତରୁ ବିରାଟକାୟ ହରିଣ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଟକ: ହଷ୍ଟେଲ ଭିତରେ ପଶି ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ତଡୁଛି ପୁଲିସ, ଏସସିବି ବିଏସି ନର୍ସିଂ କଲେଜରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଅସନବଣି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ୧୫ ଫୁଟ୍ ଲମ୍ବର ଅହିରାଜ ସାପ
  • ||

୨୬ ବର୍ଷ ପରେ ମା’ କୁ ପୁଅ ପଚାରିଲା ମୋ ବାପା କିଏ ? କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ନିରବ ରହିଲା ମା, ଆଉ କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ କହିଲେ ଏମିତି କାହାଣୀ…

ଶାହାଜାହାନପୁର: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଶାହାଜାହାନପୁରରେ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସଭିଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ପୁଅ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ ପିତା କିଏ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ପୁଅର ଏହି ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ମା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ପୁଅର ପ୍ରଶ୍ନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ମାମଲା ଏବେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଦ୍ୱାର ଦେଶରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।  ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୬ ବର୍ଷ ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ସଦର କୋଟୱାଲି ଥାନାରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଳାତ୍କାର ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି ।

ପୀଡିତା ତାଙ୍କ ଏଫଆଇଆରରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ପୁରା ପରିବାର ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଏଫଆଇଆର କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା । ମହିଳାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସମ୍ପର୍କକୁ ନିନ୍ଦିତ କରାଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ସହ ଘଟିଥିବା ଘଟଣାର ସତ୍ୟତାକୁ ବିଶ୍ବାସକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ପୀଡିତା ଡିଏନ୍ଏ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ପୀଡିତାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ୧୨  ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ ଏବଂ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଧମକ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ପୀଡିତା ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସର୍ବସାଧାରଣ ଲଜ୍ଜାର ଭୟ ହେତୁ ପରିବାର ଲୋକ ପିଲାଟିକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ପରେ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରାଇ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିବାହର ୬ ବର୍ଷ ପରେ ଯେତେବେଳେ ସ୍ୱାମୀ ପୀଡିତାଙ୍କ ଅତୀତ ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ମଧ୍ୟ ପୀଡିତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ।

ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ପୀଡିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଇ ଭାଇ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । ଉଭୟ ଭାଇ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟାଉଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ପୀଡିତା ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାର ଧମକ ଦେଇ ଚୁପ୍ ରଖିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ଏଫଆଇଆର ଉପରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ, ଶିଶୁର DNA ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇପାରେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର