PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାରରେ ଜେଲର ଓ ଆଡମିସନ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଓ୍ବାର୍ଡରଙ୍କ ମାଡ, ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ରାଜପଥରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଯାନଗୁଡିକ ଡକାୟତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଢ଼ାବାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ମାଲିକ, ବେଆଇନ ଅତିକ୍ରମଣ ଏବଂ ଅପରାଧ ପାଇଁ ଢ଼ାବାକୁ ଭାଙ୍ଗିଲା ଜୁଜୁମୁରା ଥାନା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଧାନ କିଣା ହୋଇ ନପାରିବାରୁ ବିଷ ପିଇଲେ ଚାଷୀ, ଟୋକନ ଥିବା ସତ୍ତ୍ଵେ ଧାନ କିଣିଲାନି ଏସଏଚଜି, ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ବନ୍ଧଗାଁ ମଣ୍ଡି ଆଗରେ ବିଷ ପିଇଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଷ ପିଇଲେ ଚାଷୀ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଧାନସଭାରେ ପାରିତ ହେଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସଂକଳ୍ପ, ବାଚନିକ ଭୋଟରେ ପାରିତ ହୋଇଥିବା ବାଚସ୍ପତି ଘୋଷଣା, ସଂକଳ୍ପ ଆଗତ ବେଳେ ବିବୃତି ରଖିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ମାର୍ଶାଘାଇ: ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଟ୍ରକ୍ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ରକ୍ତାକ୍ତ କରି ଲୁଟ୍ ଓ ରାହାଜାନୀ ଘଟଣା, ୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ୨୨ଟି ହସ୍ପିଟାଲ ମନୋନୀତ, ୧୦ଟି ଘରୋଇ ଓ ୧୨ଟି ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଦିଆଯିବ ଟିକା, ସୂଚନା ଦେଲେ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିପାରନ୍ତି ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଘୋଷଣା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଘେରି ମାଛ ଚାଷ ବା କେଜ୍ କଲଚରକୁ ବିରୋଧ, ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବୁଡି ଅଞ୍ଚଳ ସଂଗ୍ରାମ ସମିତି
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ୧୦ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କଲା ପାରଦୀପ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ୨୫ ଛାତ୍ର କରୋନା ପଜିଟିଭ, ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢା ବାତିଲ, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୨୦ଟି ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୦ଟି ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୦ଟି ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ ହେବ, ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜାଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ଉତ୍ତର ରଖିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଯୋଡିକୁଅ ଛକ ନିକଟରେ ଗଛ କଟାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ଗଛ ପଡି ୭ ବର୍ଷର ବାଳକ ମୃତ, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଧାନ ବିକ୍ରିରେ ଅନିୟମିତତା, ଦଲାଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ଧାନ କିଣୁନି ସମବାୟ ସମିତି, ଆନନ୍ଦପୁର ଏନଏଚ ୫୩ ବସନ୍ତିଆ ଛକରେ ଧାନବସ୍ତା ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ କଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ମାଲକାନାଗିରି : ମାଓ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେର୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ମର୍କାନାର-ବଡ଼ପରା ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଆଇଇଡି ଠାବ କଲେ ବି.ଏସ.ଏଫ୍ ଯବାନ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ବଡପୁକେଲ ଗ୍ରାମରେ ହାଜି ମାଝୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୫ଟି ହାଇ ରିସ୍କ ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର, ୭ ଦିନ ହୋମ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବେ ଏହି ୫ ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତା, ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ପୌରାଞ୍ଚଳ କମିଶନଙ୍କୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶକୁ ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୮ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ହାଇୱା ଜବତ କଲା ଛତ୍ରପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଆଜି ପଦ୍ମଭୂଷଣ ମନୋଜ ଦାସଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ, ସେ ଏକାଧାରାରେ ଜଣେ ଦାର୍ଶନିକ, ଜଣେ ଚିନ୍ତକ-ଲେଖକ, ସେ ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ଦ୍ୱିଭାଷୀ ଓଡିଆ ଲେଖକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ନାରାୟଣ ପାଟଣା ଜଙ୍ଗଲରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ୬୦ଟି ଜିଲେଟିନ,୫୦ଟି ଇଲେକଟ୍ରିକ ଡିଟୋନେଟର,୫ ବଣ୍ଡେଲ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର,୨.୫ କେଜି ଗନ ପାଉଡର ଜବତ କଲା ବିଏସଏଫ
  • ||

ଚଳିତ ସପ୍ତାହର ରାଶିଫଳ

ମେଷ: ରବିବାର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ଆୟ ହେବ । ସୋମ, ମଙ୍ଗଳ, ବୁଧ ଖର୍ଚ୍ଚଭାର ବଢି଼ବ । ଗୁରୁ, ଶୁକ୍ର ଘାତଚନ୍ଦ୍ର ହେତୁ ସତର୍କ ରହିବେ । ଶନିବାର କୌଣସି ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଧନପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ- ଲାଲ , ସଂଖ୍ୟା-୩, ଆରାଧନା-ମା’ ବଗଳାମୁଖୀ ।

ବୃଷ: ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ଓ କର୍ମରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଅପବ୍ୟୟ, ଅପବାଦ ପାଇପାରନ୍ତି । ଶେଷଭାଗରେ ସୁଖାଦ୍ୟ, ସୁଭୋଜନ ପ୍ରାପ୍ତି ଓ ପାରିବାରିକ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ- ଧଳା, ସଂଖ୍ୟା-୨, ଆରାଧନା- ମା’ ଗାୟତ୍ରୀ ।

ମିଥୁନ: ରବି,ସୋମ, ମଙ୍ଗଳ ଗୁରୁଜନଙ୍କ କୃପା ଓ ମାନସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ବୁଧ, ଗୁରୁ, ନୂତନ କର୍ମାରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି । ଶୁକ୍ର, ଶନି ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ଓ ଧନ ଫେରିପାଇବେ । ଶୁଭରଙ୍ଗ- ସବୁଜ, ସଂଖ୍ୟା-୮, ଆରଧନା- ମା’ ଷୋଡ଼ଶୀ ।

କର୍କଟ: ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ କର୍ମରେ ଓ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ଘଟିବ । ମଧ୍ୟଭାଗରେ ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିପାରେ । ଶେଷଭାଗରେ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ଆୟ, କର୍ମରେ ସଫଳତା ଓ ଦରମାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିପାରେ । ଶୁଭରଙ୍ଗ- ଲାଲ, ସଂଖ୍ୟା-୧, ଆରାଧନା- ଭଗବାନ ଶିବ ।

ସିଂହ: ରବିବାର ସ୍ତ୍ରୀ ସୌଖ୍ୟ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ହେତୁକ ଧନପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ସୋମ, ମଙ୍ଗଳ, ବୁଧ ଅଷ୍ଟମ ଚନ୍ଦ୍ର ହେତୁ ବାଦବିବାଦ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବେ । ଗୁରୁ, ଶୁକ୍ର ବାଣିଜ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ଆୟ ମିଳିପାରେ । ଶନିବାର କର୍ମରେ ଉନ୍ନତି କରିବେ । ଶୁଭରଙ୍ଗ- ହଳଦିଆ, ସଂଖ୍ୟା- ୩, ଆରାଧନା- ମା’ ମାତଙ୍ଗୀ ।

କନ୍ୟା: ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ ରୋଗ, ଋଣ ଓ ଶତ୍ରୁ ଏ ତିନୋଟିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଓ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହେବ । ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଅଷ୍ଟମ ଚନ୍ଦ୍ର ହେତୁ ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବେ । ସପ୍ତାହର ଶେଷଭାଗରେ ପଦସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହାୟତା ମିଳିବ । ଶୁଭରଙ୍ଗମେରୁନ୍‌, ସଂଖ୍ୟା- ୧୨, ଆରାଧନା- ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ।

ତୁଳା: ରବି, ସୋମ, ମଙ୍ଗଳ ଯଶ ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତି, ପିତୃମାତୃଙ୍କ କୃପା ଓ ଉତ୍ତମ ଆୟ ହେବ । ମଙ୍ଗଳ, ବୁଧ ମୂଲ୍ୟବାନ ଧାତୁ କ୍ରୟ କରିବେ । ଗୁରୁ, ଶୁକ୍ର ଓ ଶନିବାର ବିବାଦ ଓ ଶାରୀରିକ ପୀଡ଼ା ଭୋଗ କରି ପାରନ୍ତି । ଶୁଭରଙ୍ଗ- ଧଳା, ସଂଖ୍ୟା-୬, ଆରଧନା- ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମ ।

ବିଛା: ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ ସ୍ୱଜନରେ ବିବାଦ, ଯାନବାହାନରେ କ୍ଷତି ଓ ମାଲିମକଦ୍ଦମାରେ ପଡିପାରନ୍ତି । ମଧ୍ୟଭାଗରେ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ଆୟ ଓ କର୍ମରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ଶେଷଭାଗରେ ଘାତଚନ୍ଦ୍ର ହେତୁ ସତର୍କ ରହିବେ । ଶୁଭ ରଙ୍ଗ- ହଳଦିଆ, ସଂଖ୍ୟା- ୧୧, ଆରାଧନା- ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନ ।

ଧନୁ: ରବିବାର କର୍ମରେ ଉନ୍ନତି କରିବେ । ସୋମ, ମଙ୍ଗଳ, ବୁଧ ଘାତଚନ୍ଦ୍ର ହେତୁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି, ସ୍ୱଜନରେ ବିବାଦ ଓ ଯାନବାହାନରେ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚିବ । ଗୁରୁ, ଶୁକ୍ର, ଶନି ମାନସମ୍ମାନ ଲାଭ, କର୍ମରେ ପ୍ରଶଂସା ଓ ପୁରାତନ ରୋଗରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିବେ । ଶୁଭରଙ୍ଗହଳଦିଆ, ସଂଖ୍ୟା- ୯, ଆରାଧନା- ମା’ ତାରା ।

ମକର: ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି, ବାଣିଜ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ଆୟ ଓ କର୍ମରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । ମଧ୍ୟଭାଗରେ ସ୍ୱଜନରେ ବିବାଦ ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ ପଦାର୍ଥ ହଜିଯାଇପାରେ । ଶେଷଭାଗରେ ପିତାମାତାଙ୍କ କୃପା ଓ ମାନସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ- ବାଇଗଣୀ, ସଂଖ୍ୟା-୬, ଆରାଧନା- ମା’ ଦୁର୍ଗା ।

କୁମ୍ଭ: ରବି, ସୋମ, ମଙ୍ଗଳ ସୁଖାଦ୍ୟ ଓ ଆକସ୍ମିକ ଧନଲାଭ, ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିପାରେ । ବୁଧ, ଗୁରୁ ନୂତନ କର୍ମକୁ ନେଇ ଆଶାବାଦୀ ହେବେ । ଶୁକ୍ର ଓ ଶନିବାରରେ ମାନସିକ ଅସ୍ତିରତା, ମାଲିମକଦ୍ଦମା ଓ ପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତି ଦେଖା ଦେବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ- କଳା, ସଂଖ୍ୟା୩, ଆରାଧନା- ମା’କାଳୀ ।

ମୀନ: ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ ପ୍ରମୋଶନ, ପଦସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କୃପା ଓ ମୂଲ୍ୟବାନ ଧାତୁ କ୍ରୟ କରିପାରନ୍ତି । ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତରେ ପଡିବେ । ଶେଷଭାଗରେ ସ୍ୱଜନଙ୍କ ସହ ସୁ ସମ୍ପର୍କ, ପରିବାରରେ ଖୁସି ଓ ଆର୍ଥିକ