ରାସନ କାର୍ଡକୁ ନେଇ ମା’କୁ କୁରାଢ଼ିରେ ହାଣିଲା ପୁଅ

ଜଳେଶ୍ୱର,୧୭/୦୮: ସାମନ୍ୟ ରାସନ କାର୍ଡ଼କୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଜଣେ ପୁଅ ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ କୁରାଢ଼ିରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଛି । ଏ ଘଟଣା ଜଳେଶ୍ୱର ସହରରର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଛି ।

ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ୧ନଂ ୱାର୍ଡ଼ର ବାସିନ୍ଦା ମୋଇଦ୍‌ ଖାଁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୁଲସନ ବିବି(୬୦)ଙ୍କ ନାମରେ ରାସନ କାର୍ଡ଼ ରହିଛି। ଗୁଲସନ ବିବି ବଡ଼ପୁଅ ଅଜମେର ଖାଁ ଓ ପତ୍ନୀ ଚୁମୁକି ବିବିଙ୍କ ସହିତ ରହୁଥିବା ବେଳେ ସାନପୁଅ ସାଜନ ଖାଁ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ସୋନା ବିବି ଓ ବାପା ମୋଇଦ୍‌ ଖାଁଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହନ୍ତି ।

ସାନପୁଅ ନିକଟରେ ଗୁଲସନ ବିବିର ରାସନକାର୍ଡ଼ଟି ଥିବାରୁ ସବୁ ଥର ସେ ସମସ୍ତ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ସାମଗ୍ରୀ ଚାଉଳ, ଗହମ ପ୍ରଭୃତି ଡିଲର ନିକଟରୁ ନେଇଯାଇଥାଏ । ଏହି ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୁଲସନ ବିବି ସଂପୃକ୍ତ ଡିଲରକୁ ସେମାନଙ୍କର ଭାଗରେ ଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ସାନପୁଅ ସାଜନ ଖାଁକୁ ନଦେବା ପାଇଁ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସ ଭଳି ଚଳିତ ମାସ ସାଜନ ଖାଁ ସେହି କାର୍ଡ଼ଟିକୁ ନେଇ ଡିଲର ପାଖରୁ ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଡିଲର ତା’ ମା କଥା କହି ପୂରା କୋଟା ଦେଇ ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ନିଜର ଅକ୍ଷମତା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା ।

ସେହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସାନପୁଅ ସାଜନ ଖାଁ ମା’ ଗୁଲସନ ବିବି ସହିତ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିବା ସହ ଏକ କୁରାଢ଼ିରେ ମୁଣ୍ଡ, ବେକ, କାନ ଓ ଛାତିକୁ ହାଣିଥିଲା । ରକ୍ତ ଜୁଡ଼ୁବୁଡ଼ୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଗୁଲସନ ବିବିଙ୍କୁ ଜଳେଶ୍ୱର ଜି.କେ. ଭଟ୍ଟର ହସପିଟାଲ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ନିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅବସ୍ଥା ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ହେବାରୁ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବଡ଼ଭାଇ ଆଜମେର ଖାଁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଚୁମୁକି ବିବି ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ସାଜନ ଖାଁ, ତା’ ସ୍ତ୍ରୀ ସୋନା ବିବି ଓ ବାପା ମୋଇଦ୍‌ ଖାଁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୭ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଧରି ପ୍ରେମିକ ସହ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲେ ମହିଳା, ବିଚରା ସ୍ୱାମୀ ଥାନାରେ କରୁଛି ଗୁହାରୀ

କଟକ IIFL‌ ଡକାୟତି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ : ୨୦ କୋଟିର ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ, କମ୍ପାନୀ କର୍ମଚାରୀ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ

ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ଆଉ ୩ ଦିନ: ବେଶ ଲାଗିରେ ରହିବେ ୨୨ ପୁଷ୍ପାଳକ ସେବକ

ଆଜିଠୁ ୨୭ ତାରିଖ ଯାଏଁ ମିଳିବ ମାଟ୍ରିକ୍ ‌ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌

ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୧୪ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଓଡ଼ିଶାରେ ‌୬ ହଜାରକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ୍‌ କେସ୍: ୨୪ଘଣ୍ଟା ଆଉ ୬୪୨ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ୍, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାର ଟପିଲା