PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

୬ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦେଇଥିଲା ଆକ୍ରମଣ ସୂଚନା, ଆକାଶମାର୍ଗରେ ଯିବାକୁ ଗୃହବିଭାଗ ଦେଲାନି ଅନୁମତି

source:https://hindi.timesnownews.com

ଶ୍ରୀନଗର,୧୭।୨(ଏଜେନ୍ସି): ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇ ହୋଇଥାନ୍ତା ଯଦି ଗୃହ ବିଭାଗ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକାଶମାର୍ଗରେ ଯିବାର ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତା ତେବେ ଦେଶ ୪୦ ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ହରାଇନଥାନ୍ତା । ଏନେଇ ସେନାର ଜଣେ ଯବାନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଆକ୍ରମଣର ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା ଯବାନଙ୍କୁ ଆକାଶମାର୍ଗରେ ନିଆଯାଉ। କିନ୍ତୁ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ୮ ତାରିଖରେ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ  ସିଆରପିଏଫ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଆକ୍ରମଣ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସତର୍କ କରାଇ ଦେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବ ବୋଲି କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲା।

source: https://www.indiatoday.in

ଶ୍ରୀନଗରରେ ଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ହେଡକ୍ବାଟରକୁ ଲିଖିତ ଭାବରେ ଜଣାଇଥିଲେ।ଯାହାପରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ଏହି ଦାବିକୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିଲା। ସିଆରପିଏଫ୍ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଲେଖିଥିଲେ , ବରଫପାତ ହେବା ଯୋଗୁଁ ବହୁ ଯବାନ ପୂର୍ବେ ଜମ୍ମୁରେ ଫଶିଯାଇଥିଲେ। ଗତ ୪ରେ ସିଆରପିଏଫର ଏହି ଦଳ ସେଠାରୁ ବାହାରିଥିଲା। ତେଣୁ ଯବାନଙ୍କୁ ଆକାଶ ମାର୍ଗରେ ଅଣାଯାଉl ବୋଲି ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ସିଆରପିଏଫର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏଭଳି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ବିଫଳତାକୁ ଦର୍ଶାଉଛି। ଲାଗୁଛି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର