PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

୬ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦେଇଥିଲା ଆକ୍ରମଣ ସୂଚନା, ଆକାଶମାର୍ଗରେ ଯିବାକୁ ଗୃହବିଭାଗ ଦେଲାନି ଅନୁମତି

source:https://hindi.timesnownews.com

ଶ୍ରୀନଗର,୧୭।୨(ଏଜେନ୍ସି): ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇ ହୋଇଥାନ୍ତା ଯଦି ଗୃହ ବିଭାଗ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକାଶମାର୍ଗରେ ଯିବାର ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତା ତେବେ ଦେଶ ୪୦ ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ହରାଇନଥାନ୍ତା । ଏନେଇ ସେନାର ଜଣେ ଯବାନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଆକ୍ରମଣର ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା ଯବାନଙ୍କୁ ଆକାଶମାର୍ଗରେ ନିଆଯାଉ। କିନ୍ତୁ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ୮ ତାରିଖରେ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ  ସିଆରପିଏଫ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଆକ୍ରମଣ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସତର୍କ କରାଇ ଦେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବ ବୋଲି କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲା।

source: https://www.indiatoday.in

ଶ୍ରୀନଗରରେ ଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ହେଡକ୍ବାଟରକୁ ଲିଖିତ ଭାବରେ ଜଣାଇଥିଲେ।ଯାହାପରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ଏହି ଦାବିକୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିଲା। ସିଆରପିଏଫ୍ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଲେଖିଥିଲେ , ବରଫପାତ ହେବା ଯୋଗୁଁ ବହୁ ଯବାନ ପୂର୍ବେ ଜମ୍ମୁରେ ଫଶିଯାଇଥିଲେ। ଗତ ୪ରେ ସିଆରପିଏଫର ଏହି ଦଳ ସେଠାରୁ ବାହାରିଥିଲା। ତେଣୁ ଯବାନଙ୍କୁ ଆକାଶ ମାର୍ଗରେ ଅଣାଯାଉl ବୋଲି ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ସିଆରପିଏଫର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏଭଳି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ବିଫଳତାକୁ ଦର୍ଶାଉଛି। ଲାଗୁଛି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର