PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ପରସ୍ପରକୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଆକ୍ରମଣ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୩:​‌ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ୍ କନଭୟ ଉପରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣ, ଏହାର ଜବାବରେ ବାଲକୋଟରେ ଜୈଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡାକୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଧ୍ବଂସ କରିବା ପରେ ଦୁଇ ଦେଶ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଥିଲେ। ଏପରିକି ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ପରସ୍ପରକୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଆକ୍ରମଣ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆମେରିକାର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ବଡ ସଂଘର୍ଷର ବିପଦ ଟଳି ଯାଇଥିଲା। ଏ ବିଷୟରେ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ରୟଟର୍ସ ପକ୍ଷରୂ ନିଜ ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି।

source: https://hindi.newsroompost.com

ରୟଟର୍ସର ୫ଟି ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଜନ୍ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ସମେତ ଆମେରିକାର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବଡଧରଣର ଯୁଦ୍ଧ ଟଳି ଯାଇଥିଲା। ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଓ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଇସଲାମାବାଦ ଏବଂ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ସୁତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଏଭଳି ଏକ ସମୟରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଅତି କମରେ ୬ରୁ ଅଧିକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ କରିବାର ଧମକ ଦେଇଥିଲା। ଯବାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ ୩ ଗୁଣା ଅଧିକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ କରିବାର ଧମକ ଦେଇଥିଲା।

source: https://hindi.newsroompost.com

ବାଲକୋଟରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାର ପରଦିନ ଅର୍ଥାତ ୨୭ ଫେବୃଆରୀରେ ଯେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଭାରତର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ବିବାଦ ବେଶ୍ ଅଧିକ ବଢି ଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ପାଇଲଟ ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକିସ୍ତାନରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇଥିଲେ।

source: https://hindi.newsroompost.com

ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଅଜିତ ଡୋଭାଲ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସ୍ଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଆସିଫ ମୁନୀରଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ। ଡୋଭାଲ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକିସ୍ତାନ କବଜାରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ନିଜର ନୂତନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିରୋଧୀ ଅଭିଯାନରୁ ପଛକୁ ହଟିବ ନାହିଁ। ଡୋଭାଲ ମୁନୀରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଭାରତର ଲଢେଇ ସେହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଗୁଡିକ ସହ ରହିଛି ଯାହା ପାକିସ୍ତାନୀ ମାଟିରେ ଖୁଲମଖୁଲା ଭାବରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି।

source: https://hindi.newsroompost.com

ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ତୁରନ୍ତ ଜଣେ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଭାରତ ଚିହ୍ନିତ କରିଥିବା ସ୍ଥାନ ଗୁଡିକରେ ୬ଟି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ କରିବ। ତେବେ ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଖବରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିନାହିଁ ଯେ କିଏ କାହାକୁ କ’ଣ ଧମକ ଦେଇଥିଲା ଓ ଫୋନ୍ କଲ କିଏ ରିସିଭ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଣକ କହିଥିଲେ ସେ ସମୟରେ ଦୁଇଦେଶର ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ ଓ ଏବେ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି।

source: https://hindi.newsroompost.com

ରୟଟର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଡୋଭାଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଏନେଇ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ଫୋନ୍ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କିଛି ଉତ୍ତର ଆସିନଥିଲା। ତେବେ  ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ଏହି କଥା ଜାଣିନି ଯେ  ପାକିସ୍ତାନକୁ କୌଣସି ଧମକ ଦିଆଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା, ମୁନୀର କିମ୍ବା ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ଏନେଇ କିଛି ସୂଚନା ଦେଇନାହାନ୍ତି। ୨୮ ଫେବୃଆରୀରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡୋ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଥିଲେ ଆଶା କରୁଛି ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଶେ​‌ଷ ହେବ। ଠିକ୍ ସେ ଦିନ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ। ତା ପରଦିନ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର