PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବରଫ ତଳୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଗଲା ୫ ନିଖୋଜ ଯବାନଙ୍କୁ

 ନୂଆାଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୨: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କିନୌରରେ ଗତ ବୁଧବାର ହୋଇଥିବା ବରଫପାତ ଯୋଗୁଁ ଆଇଟିବିପିର ୫ ଜଣ ଯବାନ ବରଫ ତଳେ ପୋତି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ନିଖୋଜ ୫ ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଜୀବିତ ଭାବରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୋଟ ୧୧ ଜଣ ଯବାନ ବରଫରେ ପୋତି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ସେନା, ଭାରତ-ତିବ୍ଦତ ସୀମା ପୋଲିସ (ଆଇଟିବିପି) ଓ ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍ ଅପରେସନ୍ ଚଳାଇଥିଳା। ସେ ଦିନ ଜଣେ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସେନାର ୧୬ ଯବାନଙ୍କୁ ତିବ୍ଦତ ସୀମା ପାଖ ନମଝା ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଣି ପାଇପ୍ ଲାଇନ୍ ଠିକ୍ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଶିପାକିଲା ପାଖରେ ପ୍ରବଳ ବରଫବୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ନିଖୋଜ ଯବାନଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ୧୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଯବାନଙ୍କୁ  ଲଗାଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଥଲା ୩  ଦିନ ଧରି ବରଫ ତଳେ ପୋତି ହେବା କାରଣରୁ କେହି ଯବାନ ଜୀବିତ ନଥାଇ ପାରନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଯବାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର