ଆଇଏଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଜି ଆଇଏଏସ ସ୍ତରରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଦଳ ବଦଳ କରିଛନ୍ତି । ୭ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିଭାଗ ଅଦଳ ବଦଳ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜଣେ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସରଙ୍କୁ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗର ସଚିବ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ନଳିନୀକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ଆଇଏଏସ୍‌ ଡା.କ୍ରିଷନ କୁମାରଙ୍କୁ ପୂର୍ତ୍ତ ସଚିବ ଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିଛି । ତେବେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ କୃଷି ଓ ମତ୍ସ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଚିବ ଦାୟିତ୍ୱ କାଢି ନିଆଯାଇଛି । ସେ ପୂର୍ବଭଳି ସମବାୟ ବିଭାଗ ସଚିବ ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ତୁଲାଇବେ । ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ସଚିବ ପଦରୁ କମର୍ସିଆଲ୍‌ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଜିଏସଟି ବିଭାଗର କମିଶନର ଭାବେ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ସେ ପୂର୍ବଭଳି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର ଏବଂ ଓଏସ୍‌ଡମାର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦାୟିତ୍ୱ ବି ତୁଲାଇବେ । ଅପରପକ୍ଷରେ ପୂର୍ବରୁ କମର୍ସିଆଲ୍‌ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଜିଏସ୍‌ଟି କମିଶନର ଥିବା ଶାଶ୍ୱତ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ସଚିବ ଦାୟିତ୍ୱ ।
ମତ୍ସ୍ୟ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସେନାପତିଙ୍କୁ ରାଜସ୍ୱ ପର୍ଷଦ ସଚିବ ଭାବେ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ଗତ ୨୮ ତାରିଖରେ ରତ୍ନାକର ରାଉତଙ୍କୁ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ଆଜି ବାତିଲ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଶ୍ରୀ ରାଉତଙ୍କୁ ପଶୁ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦାୟିତ୍ୱ ସହ ମତ୍ସ୍ୟ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି ।
ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ବିଡିଏ) ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦବୀରେ ପୁଣି ଅଦଳ ବଦଳ କରାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ପ୍ରେମ କୁମାର ଝାଙ୍କୁ ବିଡିଏ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଆଜି ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ବାତିଲ କରି ବଲବନ୍ତ ସିଂହଙ୍କୁ ବିଡିଏ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷର ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ପ୍ରେମ ଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ଲିଗାଲ ମେଟ୍ରୋଲୋଜି ବିଭାଗର କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ତଥା ଉପଭୋକ୍ତା ବ୍ୟାପାର ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ନିଜର ଗାଡିରେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ HSRP ଓ କଲର କୋଡ୍, ନଚେତ ଦେବାକୁ ପଡିବ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଜରିମାନା

ସେୟାର ବଜାରରେ ହାହାକାର: ସେନସେକ୍ସ ୧୧୦୦ ପଏଣ୍ଟ ହ୍ରାସ୍, ନିଫ୍ଟି ମଧ୍ୟ ଖସିଲା

୫ଜି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସହିତ ଆଉ ଦୁଇଟି ମୋବାଇଲ ଲଞ୍ଚ କଲା ନୋକିଆ, ଜାଣନ୍ତୁ ଫିଚର୍ସ ଓ ଦାମ୍

ଗ୍ରାଚୁଇଟି ପାଇଁ ୫ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା ଶେଷ, ଚାକିରିଆଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ଉପହାର

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ସିଏସଏଫଏଲର ବଡ଼ ଖୁଲାସା: ଜାଣନ୍ତୁ କିଭଳି ହୋଇଥିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ସିବିଆଇକୁ ଦିଆଗଲା ରିପୋର୍ଟ

ବଢ଼ିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଦର …