PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରଉତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

କମିଶନରେଟ ପୁଲିସରେ ପୁଣି ବଦଳ: ବିଦା ହେଲେ ପୁରୁଣା

source:play.google.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୦ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରଙ୍କ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ମୁତାବକ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ରେ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଏକ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଥିଲା । ୩ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଦିନ ରହିଥିବା ଅଫିସ୍‌ରଙ୍କୁ ସହରରୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ଡିସିପି, ଏସିପି ଓ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ କରାଯାଇଛି । ୧୫ଜଣ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଓ ୫ଜଣ ଏସିପିଙ୍କୁ କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଓ ଅଫିସରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି । କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଏନେଇ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।
କମିଶନରେଟ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ଏସିପି ଯତୀନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ କଟକ ଟ୍ରାଫିକ ଏସିପି, ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ବାରିକଙ୍କୁ କଟକ କମିଶନରେଟ ଜୋନ-୩ ଏସିପି, କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କମିଶନରେଟ ମୁଖ୍ୟାଳୟର ଜୁଡିସିଆଲ ସେକ୍ସନ ଏସିପି, ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଏସିପି ସଞ୍ଜୀବ ଶତପଥୀଙ୍କୁ କଟକ କମିଶନରେଟର ଆଇୟୁସିଏଡବ୍ଲ୍ୟୁ, ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ କଟକ କମିଶନରେଟ ଡିଆଇବି ଏସିପି ଭାବେ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । କମିଶନରେଟ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଡିସିପି ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ କଟକ ଆଇୟୁସିଏଡବ୍ଲ୍ୟ, ତପସ୍ୱିନୀ ଆରୁଖଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅତିରିକ୍ତ ଡିସିପି ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅତିରିକ୍ତ ଡିସିପି, ଗଦାଧର ପ୍ରଧାନୀଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅତିରିକ୍ତ ଡିସିପି, ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅତିରିକ୍ତ ଡିସିପି ଓ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କମିଶନରେଟ ମୁଖ୍ୟାଳୟକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି ।
ସେହିଭଳି ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବିଶ୍ୱରଂଜନ ସେନାପତିଙ୍କୁ ଖାରବେଳନଗର ଥାନାକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ସହିଦନଗର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ବଦଳି କରା ଯାଇଥିଲା । ସେହିପରି କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନାର ଅତିରିକ୍ତ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ସନ୍ଧ୍ୟାରାଣୀ ସିଂହଙ୍କୁ ବାଦାମବାଡି ଥାନାର ଅତିରିକ୍ତ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଭାବେ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଅଜୟ ଦାସଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଇୟୁସିଏଡବ୍ଲ୍ୟୁକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ଜଗତପୁର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବିରଞ୍ଚି ନାରାୟଣ ପତିଙ୍କୁ ସହିଦନଗର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି କମିଶନରେଟ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ଆଶୁତୋଷ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଲାଲବାଗ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି ।
ପୁଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ଅମିତାଭ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଓ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । କମିଶନରେଟ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ସତ୍ୟଜିତ ଦାସଙ୍କୁ କନ୍ଦରପୁର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି । କଟକ ମହିଳା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଅନୁସୂୟା ନାୟକଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହିଳା ଥାନାକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହିଳା ଥାନାର ଅତିରିକ୍ତ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଅନୀତା ସାହୁଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନାର ଅତିରିକ୍ତ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ବାଲିପାଟଣା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଆକାଶ ରଣାଙ୍କୁ ଫୁଲନଖରା ଟ୍ରାଫିକ ଥାନା, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଟ୍ରାଫିକ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ବଳଙ୍କୁ କଟକ ଟ୍ରାଫିକ ଥାନା, ବାଦାମବାଡି ଥାନା ଅତିରିକ୍ତ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ରୀନା ଦାସଙ୍କୁ କଟକ ମହିଳା ଥାନା ଓ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଲିଙ୍ଗରାଜ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଅର୍ପିତା ଖଟୁଆଙ୍କ ବଦଳିକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି ।