୨୮ ତାରିଖରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ Revolt RV400, ଥରେ ଚାର୍ଜ କଲେ ଯିବ ୧୫୬ କି.ମି.

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୮: ୨୮ ଅଗଷ୍ଟରେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ (AI) ର ସୁବିଧା ସହିତ ଇଲେକଟ୍ରିକ୍ ମୋଟରସାଇକେଲ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏବେ ଚାରିଆଡେ ଏହି ବାଇକ ସମ୍ପର୍କରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ଏହି ବାଇକର ମିଡିଆ ଟେଷ୍ଟିଂ ମଧ୍ଯ ହୋଇସାରିଛି । Revolt RV400  ର ପ୍ରି-ବୁକିଂ ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ପୁଣେରେ ପ୍ରଥମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି Revolt RV400  ର ସମ୍ଭାବିତ ମୂଲ୍ଯ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହୋଇପାରେ । Revolt ମୋଟର୍ସ ପ୍ରଥମ RV400କୁ ମୋନେସର ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ରୋଲ୍ ଆଉଟ୍ କରିଛି । ଏହି ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ବାର୍ଷିକ ୧.୨୦ ଲକ୍ଷ ବାଇକ୍ସ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥାଏ । Revolt RV400  ରେ ବ୍ଲାକ୍ ଓ ରେଡ୍ କଲର ଅପ୍ସନ ରହିଛି । ଭାରତରେ ଏହି ୨ କଲର୍ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉଛି । ଆରମ୍ଭରେ Revolt RV400   ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ବାଇକ୍ କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା । ମାତ୍ର ଆଗାମୀ ୪ ମାସ ଭିତରେ ଏହା ଅହମଦାବାଦ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ନାଗପୁର, ପୁଣେ ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ମଧ୍ଯ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

ନୂଆ Revolt RV400  ରେ ଅନେକ କନେକ୍ଟିଭିଟି ଫିଚର୍ସ ରହିଛି । ଏହି ବାଇକରେ ୪ଜି ଏଲଟିଇ ସିମ ସିଷ୍ଟମ ରହିଛି ଯାହାକି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ଫିଚର୍ସକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏଥିରେ ୪ ପ୍ରି-ଲୋଡେଡ୍ ସାଉଣ୍ଡ୍ସ ଦିଆଯାଇଛି । ଚାଳକ ନିଜ ପସନ୍ଦର ସାଉଣ୍ଡକୁ ଚୟନ କରିପାରିବ । ଏହା ଏକ ୟୁନିକ୍ ଫିଚର୍ ।

କମ୍ପାନୀ କହୁଛି ଯେ Revolt RV400   ଥରେ ଫୁଲ୍ ଚାର୍ଜ ହେଲେ ୧୫୬ କିମି ଚାଲିବ ଏବଂ ଏହାର ଟପ୍ ସ୍ପିଡ୍ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୮୫ କିଲୋମିଟର । ଏହାକୁ ସହଜରେ ଚାର୍ଜ ମଧ୍ଯ କରିହେବ । ରିଭୋଲ୍ଟ ପୋର୍ଟେବଲ୍ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାର୍ଜର ସହିତ ଅନ୍-ବୋର୍ଡ ଚାର୍ଜିଂ ସୁବିଧା ମଧ୍ଯ ମିଳୁଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ୟୁନିସେଫ୍‌ ଓ ଏମସ୍‌ର ମିଳିତ ୱେବିନାର, ‘ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଗଠନ କରିଥାଏ’

ମାନସିକ ଚାପ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଯିବ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ସୁଖୀ ପଶୁର ଭିଡିଓ

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରପୋଜ୍ କରୁଥିଲେ , ଗୋଇଠା ମାଡ଼ ଖାଇ ପାଣିରେ ପଡ଼ିଗଲେ ଯୁବକ ! ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

NCBର ଖୁଲାସା –ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ହିଁ …

ଦୀପାବଳିରେ ଜଳିବ ୧୧ କୋଟି ଗୋମୟ ଦୀପ