PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର, କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଗଷ୍ଟରେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଘନେଇଲା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା, ୧୫ ଦିନରେ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଭେଇ ଯିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି : ବାଇକ୍‌ର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ବାନ୍ଧି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ଧକ୍କା ଦେଲା ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍, ଆଖି ବୁଜିଲେ ମାମୁଁ-ଭଣଜା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟସାଇଡ୍ ଥାନା ଗୋପବନ୍ଧୁ ପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଜନ୍ମକଲା ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାରିଛକଠାରୁ ମଲମଣ୍ଡା ବୌଦ୍ଧବିହାର ଗନିଆଁପାଲି ରାସ୍ତା ମରାମତି ପାଇଁ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଧାନ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ବାହାର ଭୋଗ ମନା, କଟକଣାରେ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୨୯ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସବୁ ମନ୍ଦିର, ଦିଅଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ କରିପାରିବେନି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବଡ ଭଉଣୀଙ୍କ ଏଫଡିରୁ ଗାଏବ୍ ହୋଇଛି ୨.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା, ରିୟାଙ୍କୁ ଇଡିର ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଖୁଲାସା

https://www.naidunia.com/

ମୁମ୍ବାଇ,୯।୮:  ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ (ଇଡି) ଏବେ  ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଛି। ଏହି ସମୟରେ  ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଅର୍ଥ ହେରଫେର କରିବାରେ ରିୟାଙ୍କର ହାତ ରହିଥିବା ନେଇ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି କଥାର ଆରମ୍ଭ  ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଇଡିର ପଚରାଉଚରା ବେଳେ  ରିୟା କହିଛନ୍ତି, କିଛି ଟଙ୍କା କମ୍ପାନୀର ଲେଖାଜୋଖା ରଖୁଥିବା ଦୁଇଜଣ ଚାଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟଙ୍କ ନାମରେ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ୨ କୋଟି ୬୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇଛି। ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ, ସୁଶାନ୍ତ ନିଜର ବଡ ଭଉଣୀଙ୍କ ନାମରେ ସାଢେ ୪କୋଟି ଟଙ୍କାର ଫିକ୍ସ ଡିପୋଜିଟ୍ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରିୟା ଯେତେବେଳେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆସିଥିଲେ ଏହାପରେ ଦୁଇ ଚାଟାର୍ଟ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ, ରିୟା ଓ ତାଙ୍କର ଭାଇ ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଫିକ୍ସ ଡିପୋଜିଟ୍ ଅର୍ଥ ଏକାଠି ମିଶି ନେଇଯାଇଥିଲେ। ଏବେ କେବଳ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ହିଁ ରହିଯାଇଛି।

ଏହାଛଡା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କମ୍ପାନୀର ହିସାବ କିତାବ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ଓ ଜମା ଅର୍ଥର ଗଣିତରେ ବହୁ ସନ୍ଧିଗ୍ଧ ଲେଣଦେଣ କାରବାରର ସୁରାଗ ଇଡିକୁ ମିଳିଛି, କିନ୍ତୁ ରିୟା ଏହି ବିଷୟରେ ବିଶେଷ କିଛି ସୂଚନା ଦେଉନାହାନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ, ମୋର ପୁଅର ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ସେତେବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ୧୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଗତ ୧ ବର୍ଷରେ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବାହାର କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁସ୍ଥାନକୁ ଏହି ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇଛି ତାଙ୍କର ମୋ ପୁଅ ସହ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ। ମୋ ପୁଅର ସବୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉ। ରିୟା, ତାଙ୍କ ପରିବାର  ଏବଂ ସହଯୋଗୀମାନେ ଏହି ଟଙ୍କା ଧୋକା ଦେଇ ମୋ ପୁଅଠାରୁ ବାହାର କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପା କେକେ ସିଂ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।