PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ରୋହିତ ତିଓ୍ବାରି ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅପରାଧ ସ୍ବୀକାର କଲେ ପତ୍ନୀ ଅପୂର୍ବା, କାହିଁକି ଓ କିପରି କରିଥିଲେ ହତ୍ୟା ଜାଣନ୍ତୁ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୪: ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏନ.ଡି.ତିଓ୍ବାରୀଙ୍କ ପୁତ୍ର ରୋହିତ ଶେଖର ତିଓ୍ବାରୀଙ୍କ ହତ୍ୟାର ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଅପରାଧ ଶାଖା। ରୋହିତଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅପୂର୍ବା ଶୁକ୍ଲାହିଁ ତାଙ୍କର ହତ୍ୟା କାରୀ। ଅପୂର୍ବା ନିଜ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସର ରିମାଣ୍ଡ ନିବେଦନ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ। ଅପୂର୍ବା ୨ ଦିନ ପୋଲିସ ରିମାଣ୍ଡରେ ରହିବେ। 

ତେବେ ଗିରଫ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ପଚରା ଉଚରା ବେଳେ ରୋହିତ ଓ ଅପୂର୍ବାଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସୁଖଦ ନଥିବା ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲେ। ସେମାନେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ ବି ପାରିବାରିକ କଳି ଝଗଡା ପ୍ରାୟତଃ ଅଶାନ୍ତିରେ ରହୁଥିଲେ। ରୋହିତଙ୍କ ହତ୍ୟା ଦିନ ମଧ୍ୟ ପତି ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା। ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କିୟଙ୍କୁ ନେଇ ସ୍ବାମୀସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା। ଘଟଣା ବେଳେ ଶେଖର ନିଶାରେ ଥିଲେ। ତେବେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବେ ବୋଲି ଅପୂର୍ବା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ଥିର କରିନଥିଲେ। ହେଲେ ଉତ୍ତେଜନା ବସତ ଅପୂର୍ବା ରୋହିତଙ୍କ ଗଳା ଟିପି ଦେଇଥିବା ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି । 

ଅପୂର୍ବା ପେସାରେ ଜଣେ ଓକିଲ। ସେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ  ଓକିଲାତି କରନ୍ତି । ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଅପୂର୍ବା ବାରମ୍ବାର ବୟାନ ବଦଳାଉଥିଲେ। ଏଣୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ପୋଲିସର ସନ୍ଦେହ ଘନିଭୂତ ହୋଇଥିଲା। ସେପଟେ ରୋହିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମା ଉଜ୍ଜ୍ବଲା ବୋହୂ ଅପୂର୍ବାଙ୍କୁ ହିଁ ଦାୟୀ କରୁଥିଲେ। ଏଣୁ ପୋଲିସ ପଚରା ଉଚରାରେ ସାମାନ୍ୟ କଠୋର ହେବା ମାତ୍ରେ ଅପୂର୍ବା ତାଙ୍କ ଦୋଷ ମାନି ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ସାକେତ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା।