PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ରାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଉପକୂଳରେ ବଢ଼ିବ ତାତି, କାଲି ପୁଣି ବର୍ଷିବ
  • ||
  • ଗଜପତି : ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍ ପରିସରରେ ଥିବା ପାର୍କିଂରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୫ଟି କାର୍‌
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କଲଭର୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି, ୨ ମୃତ ୫ ଗୁରୁତର
  • ||

ଚଳାନ୍ତା ଟ୍ରେନ ଇଞ୍ଜିନରୁ ଖସି ଗଲା ୯ ବଗି, ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ

ମୁମ୍ବାଇ,୭।୩: ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ଟ୍ରେନ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛନ୍ତି। ଏକ ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ ରେଳଧାରଣାରେ ଦୁଇ ଭାଗରେ ବାଣ୍ଟି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଇଞ୍ଜିନ ସହିତ ୩ଟି ବଗି ଚାଲିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ ୯ଟି ବଗି ଇଞ୍ଜିନ ଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ମୁମ୍ବାଇରେ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଘଟଣାଟି ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ମନମାଡରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସୁଥିବା ପଞ୍ଚବଟୀ ସୁପରଫାଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଘଟିଥିଲା। ଟ୍ରେନର ଇଞ୍ଜିନ ସହିତ ୩ ଟି ବଗି ଚାଲିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରାନରେ ରହିଯାଇଥିଲା ୯ଟି ବଗି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାହାର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିବାର ଖବର ମିଳିଛି।

source:https://aajtak.intoday.in

ଘଟଣାଟି ଥାନେର କଲ୍ୟାଣ ଷ୍ଟେସନ ପାଖରେ ସକାଳ ୮ଟା୩୦ ମିନିଟରେ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବିଷୟରେ ଯେତେବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଟ୍ରେନର ବାକି କୋଚ ଗୁଡିକୁ ଯୋଡି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଓ ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ମହାରାଜ ଟର୍ମିନାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଗକୁ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରେନଟି ବାହାରିଥିଲା। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାର କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକାଲ ସହିତ ଦୂରଗାମୀ ଟ୍ରେନର ସେବା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥିଲା। ଗାର୍ଡଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା ଟଳି ଯାଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର