PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ସାଫ୍‌ ମହିଳା ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍‌: ଆଜି ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ସେମି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯ ।୩ (ଏଜେନ୍ସି): ନେପାଳରେ ଚାଲିଥିବା ସାଫ୍‌ ମହିଳା ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍‌ରେ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆସନ୍ତାକାଲି ଖେଳାଯିବ । ପ୍ରଥମ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ ନେପାଳ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ।

ଗ୍ରୁପ୍‌ ବି’ରେ ଭାରତ ସାମିଲ ହୋଇ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ମାଳଦ୍ୱୀପକୁ ପରାଜିତ କରିଥିଲା । ଗ୍ରୁପ୍‌ ଟପ୍ପର ସହ ଦଳ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ଉଭୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଅତି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା । ମାଳଦ୍ୱୀପ ବିପକ୍ଷରେ ୬-୦ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ୫-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଗତ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦଳ ୧୧ଟି ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରିଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ଗୋଲ ବର୍ଷା କରି ଭାରତ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।

ଏମିତି ଫିଫା ମାନ୍ୟତା ତୁଳନାରେ ବାଂଲାଦେଶ ଅତି ଦୁର୍ବଳ । ତଥାପି କୌଣସି ଦଳକୁ ଦୁର୍ବଳ ମନେ କରିବା ଅନୁଚିତ । ଭାରତୀୟ କୋଚ୍‌ ମେମୋଲ ରକି କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଆମର ବିଜୟ ଧାରା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁ । କୌଣସି ଦଳକୁ ଆମେ ଦୁର୍ବଳ ମନେ କରୁ ନାହୁଁ । ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଜୟୀ ହେବୁ । ଟାଇଟଲ ବଜାୟ ରଖିବା ଆମର ଏକ ମାତ୍ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ।’ ବାଂଲାଦେଶ ଗତ ୪ଟି ସଂସ୍କରଣରୁ ମାତ୍ର ଥରୁଟିଏ ଫାଇନାଲ୍‌ ଖେଳିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛି । ଅର୍ଥାତ ଗତ ସଂସ୍କରଣରେ ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ଫାଇନାଲରେ ଭେଟାଭେଟି ହୋଇଥିଲେ । ହେଲେ ଶେଷରେ ଭାରତ ହିଁ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା ।

ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଗତ ୪ଟି ଯାକ ସଂସ୍କରଣରେ ଚାମ୍ପିଅନ ((୨୦୧୦, ୨୦୧୨, ୨୦୧୪, ୨୦୧୬) ହୋଇଛି । ଏଥର ମଧ୍ୟ ଟାଇଟଲ ଦାବିଦାର ରହିଛି । ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବେଶ ଭଲ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଛି । ଗତ ୧୭ ତାରିଖରେ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭାରତ ଖେଳିଥିଲା । ଦୁଇ ଦିନର ବିଶ୍ରାମ ଓ ପ୍ରାକ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସହ ଆସନ୍ତାକାଲି ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ ଖେଳିବ ।

ପ୍ରଥମ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ନେପାଳ ଦାବିଦାର ରହିଛି । ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୨-୦ରେ ମାଳଦ୍ୱୀପକୁ ପରାଜିତ କରିଥିଲା । ମାତ୍ର ନେପାଳ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇ ଟପ୍ପର ହୋଇଥିଲା । ଭୁଟାନକୁ ୩-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶକୁ ୩-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ହରାଇ ନେପାଳ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର