PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର, କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଗଷ୍ଟରେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଘନେଇଲା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା, ୧୫ ଦିନରେ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଭେଇ ଯିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି : ବାଇକ୍‌ର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ବାନ୍ଧି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ଧକ୍କା ଦେଲା ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍, ଆଖି ବୁଜିଲେ ମାମୁଁ-ଭଣଜା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟସାଇଡ୍ ଥାନା ଗୋପବନ୍ଧୁ ପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଜନ୍ମକଲା ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାରିଛକଠାରୁ ମଲମଣ୍ଡା ବୌଦ୍ଧବିହାର ଗନିଆଁପାଲି ରାସ୍ତା ମରାମତି ପାଇଁ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଧାନ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ବାହାର ଭୋଗ ମନା, କଟକଣାରେ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୨୯ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସବୁ ମନ୍ଦିର, ଦିଅଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ କରିପାରିବେନି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ରାକ୍ଷୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ୫୦୦ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ସବ୍ୟସାଚୀ, ଓଡ଼ିଶା ନଉଯବାନ ୟୁନିୟନ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇଥିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୫।୮: ମହାମାରୀ କରୋନା ଜନିତ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଓ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଭିନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ ମିଶ୍ର ଶତାଧିକ ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଯେଉଁ ମହତ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସାରା ଓଡ଼ିଶାରୁ ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ ଛୁଟିଛି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ଓଡ଼ିଶା ନଉଯବାନ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ରାକ୍ଷୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ୫୦୦ ରାକ୍ଷୀ ପଠାଯାଇଛି । ୟୁନିୟନର ମହିଳା ସଦସ୍ୟ ଘର ଘର ବୁଲି ଏହି ରାକ୍ଷୀ ସବୁ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଭିଡିଓ କରି ତାହା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ସବ୍ୟସାଚୀ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି ।

ୟୁନିୟନ ସଭାପତି ମହମ୍ମଦ ଆମିର୍‌ କୁହନ୍ତି, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ୧୧ହଜାର ଚିଠି ପଠାଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ପାଇ ସୋନୁ ଖୁସିବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହ ତାକୁ ସବୁଦିନ ନିଜ ଘରେ ସାଇତି ରଖିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ସେ ଚିଠିରେ ଲେଖାଥିଲା ସୋନୁଙ୍କୁ କିଏ କେମିତି ଜାଣେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାମାରୀ କରୋନା ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢ଼ାଇଥିବା ସୋନୁ ଏବଂ ସବ୍ୟ ଦେଶର ଗର୍ବ । ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇବା ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ । ସେହିପରି ରାଖୀରେ ସବ୍ୟଙ୍କ ପାଖରେ ବହୁତ ସାରା ଡିଜିଟାଲ୍‌ ରାଖୀ ଆସିଛି । ଏତେ ମେସେଜ୍‌ ଆସିଛି, ଯାହାକୁ ସେ ଗଣି ପାରିନାହାନ୍ତି । ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲା ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ କେରଳରେ ଫସି ଥିବା ରାୟଗଡ଼ାର ୪୫ଜଣ ଝିଅଙ୍କୁ ସବ୍ୟ ଓଡ଼ିଶା ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସେଣ୍ଟର୍‌ରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେହିଠାରେ ରହି ସେମାନେ ଭିଡିଓ କଲ୍‌ରେ ରାଖୀର ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇଥିଲେ । ସବ୍ୟସାଚୀ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ଆଜିର ଦିନରେ ରାଖୀଠାରୁ ମାସ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ନିୟମ ମାନିବା ଏବଂ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର