PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ତାରିଖ ସକାଳେ ସ୍ଥଳଭାଗ ବାତ୍ୟା ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା।
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନି, ସବୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୁରକ୍ଷିତ: ମାସୁଦ ଆଝାର

ଇସଲାମବାଦ,୧୬।୩: ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ମୌଲାନା ମାସୁଦ ଆଝାର ବାଲକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି ବୋଲି କହିଛି। ତା’ର ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଜୈଶ୍‌ର ମୁଖପତ୍ରରେ ସେ ଏହି ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରି କହିଛି, ମୁଁ ବଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଅଛି। ସେ ନିଜ ପେନ୍‌ ନେମ୍‌ ବା ଛଦ୍ମନାମ ‘ସା’ଆଦି’ ନାମରେ ଏହି ଲେଖା ଲେଖିଛି, ଯାହାକି ଜୈଶ୍‌ର ମୁଖପତ୍ର ‘ଅଲ୍‌-କଲାମ୍‌’ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। । ଏହି କଲମରେ ସେ କହିଛି ଯେ ୨୬  ଫେବୃଆରୀରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ଏୟାରଫୋର୍ସ(ଆଇଏଏଫ୍)ର ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ। ଏହାସହ ସେ କହିଛି ତା’ର ସମସ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଠିକ୍ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି। ସେମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଫିଟ୍, ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାପାଇଁ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଥିଲେ।  

source: https://hindi.oneindia.com

ଏହା ସହ ମାସୁଦ ନିଜର କଲମରେ ଲେଖିଛି, ବାଲକୋଟରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷତି  ଓ ଏହାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ମିଥ୍ୟା ଖବର ପ୍ରଚାର କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ସହ ସୁଟିଂ ଓ ତୀରଚାଳନା ମୁକାବିଲା କରିକି ଏହା ଦେଖିପାରିବେ ସେମାନେ କେତେ ଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି। ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡିନାହିଁ  ଅଲ କଲାମରେ ଆସିଥିବା କଲମର ଲେଖକ ଆଝାର କି ଆଉ କିଏ?

source: https://www.news18.com/

ଏହି କଲମରେ ଆଝାର ନିଜର ଏବଂ ତା’ର ସଂଗଠନର ତୁଳନା ସେହି ସମୟ ସହିତ କରିଛି ଯେତେବେଳେ ମୁସଲମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପେଗାମ୍ବର ମହମ୍ମଦ ଗସ୍ତ କରିଥିଲା। ଆଝାର କହିଛି ଆଦିଲ ଅହମ୍ମଦ ଡାର ଭଳି କଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କ ମନ ଭିତରେ ଯେଉଁଭଳି ନିଆଁ ଲାଗିଛି ତାହା କେବେ ଲିଭିବ ନାହିଁ। ଆଦିଲ ଅହମ୍ମଦ ଡାର ହେଉଛି ଜୈଶର ସେହି ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଯିଏକି ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣର ଆତ୍ମଘାତୀ ଥିଲା। ଏଥିରେ ୪୦ ଜଣ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ।

source: https://www.ndtv.com

ଆଝାର ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଜାରି ଆତଙ୍କୀ ଗତିବିଧିକୁ ସ୍ବାଧୀନତାର ଆନ୍ଦୋଳନ ବୋଲି କହିଛି। ସେ କହିଛି ସମୟ ଯେତେ ଆଗକୁ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ସ୍ବାଧିୀନତା ପାଇଁ ଲଢେଇ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାପୀବରେ ଲାଗିଛି। କାରଣ ଏଭଳି ଏକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଗକୁ ବଢିଥାଏ। ଏହା ସହ ଆଝାର ନିଜ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଲେଖି କହିଛି ମୁଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଫିଟ୍ ଅଛି। ମୋର କିଡନୀ ଓ ଲିଭର ଠିକ୍ ଭାବରେ କାମ କରୁଚି। ଗତ ୧୭ ବର୍ଷ ହେବ ଗୋଟିଏ ଥର ମଧ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଇନି କିମ୍ବା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଛି। ଯାହାକୁ ସବୁ ମିଛ ପ୍ରଚାର କେବଳ କରାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର