PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

‘୬୦ ବର୍ଷ ହୋଇନି, କେମିତି ଦିଆଗଲା କରୋନା ଟିକା’ ? ଟୀକାକରଣ ପରେ ସୈଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କୁ ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ୟୁଜର୍ସ

ମୁମ୍ବାଇ ୯।୩ : କିଛି ଦିନ ତଳେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୈଫ ଅଲି ଖାନ କରୋନା ଟିକା ନେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ସୈଫ ଅଲି ଖାନ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା କେନ୍ଦ୍ର ବାହାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସୈଫ୍‌ କରୋନା କେନ୍ଦ୍ରରୁ ବାହାରୁଥିବାବେଳର ଫଟୋ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଟିକା ନେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଛି। କିଛି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର୍ସ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇନି, ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ର ଡୋଜ୍‌ କିପରି ଦିଆଗଲା।

କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୟୁଜର୍ସ ସୈଫ୍‌ଙ୍କୁ ଲଗାତାର ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କିଛି ୟଜର୍ସ ତାଙ୍କୁ ବୁଢ଼ା ସମ୍ବୋଧନ କରି ଡାକୁଛନ୍ତି। ଆଉ କିଛି ୟୁଜର୍ସ କହୁଛନ୍ତି, ଭିଆଇପି ଟ୍ରିଟମେଣ୍ଟ ନୁହେଁ ତ ଆଉ କଣ ? ଆଉ କିଛି ୟୁଜର୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାରଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଅନୁସାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୬୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ବୟସ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉଛି, ଏମିତିରେ ସୈଫ୍‌ଙ୍କୁ କିପରି ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ ନେଲେ ? ୟୁଜର୍ସମାନେ ଏଭଳି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ସୈଫ୍‌ଙ୍କୁ ପଚାରିଛନ୍ତି।