PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ସାଇନା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ମାଷ୍ଟର୍ସ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌

ଜାକର୍ତ୍ତା, ୨୭ା୧(ଏଜେନ୍ସି): ଭାରତର ଷ୍ଟାର୍‌ ମହିଳା ଖେଳାଳି ସାଇନା ନେହୱାଲ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ମାଷ୍ଟର୍ସ ସୁପର ସିରିଜ୍‌ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଆଖ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ଅନୁଷ୍ଠିତ ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଫାଇନାଲ୍‌ ମୁକାବିଲାରେ ସାଇନା ଓ ସ୍ପେନ୍‌ର କାରୋଲିନା ମାରିନ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଗେମ୍‌ରେ ମାରିନ ୧୦-୪ରେ ଆଗୁଆ ରହିଥିବା ବେଳେ ଆହତ ହୋଇ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ । ସାଇନାଙ୍କୁ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ।
ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ସାଇନା କୌଣସି ବଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଫ୍‌ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଅବଶ୍ୟ ମାରିନ ଆହତ ହୋଇ ବିଦାୟ ନେବା ଫାଇନାଲ୍‌ର ରୋମାଞ୍ଚକୁ ମଉଳାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏଭଳି ଭାବେ କୌଣସି ଟାଇଟଲ ଜିତିବାକୁ କେବେ ସାଇନା ଆଶା ରଖିନଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ ପରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ସାଇନା । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏଭଳି ଏକ ଫାଇନାଲ୍‌ର ଆଶା ନଥିଲା । ମାରିନ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମହିଳା ଖେଳାଳି । ଆହତ ସମସ୍ୟା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁଠୁ ଖରାପ ସମୟ । ଆଶା କରୁଛି ସେ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ କୋର୍ଟକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ।