ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ଏସପି-ବିଏସପି ସହ ମେଣ୍ଟ କଲେ ଆଉ ୩ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୬।୩: ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଆଜି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଆଜି ୩ଟି ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ- ନିଶାଦ ପାର୍ଟି, ଜନୱାଦୀ ପାର୍ଟି(ସୋଶାଲିଷ୍ଟ) ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମାନତା ଦଳ ସପା-ବିଏସ୍‌ପି ମେଣ୍ଟ ସହ ହାତ ମିଳାଇଛନ୍ତି।ଏମାନେ ଏକାଠି ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ। ଆଜି ଲକ୍ଷ୍ନୌଠାରେ ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।  ଏସପି-ବିଏସ୍‌ପି ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକୁ ଅଧିକ ଭରସା କରିବା ପଛର କାରଣ ହେଉଛି, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଜାତି ଓ ସଂପ୍ରଦାୟକୁ ନେଇ ଭୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରୁ ହିଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ କିଏ କ୍ଷମତା ଦଖଲ କରିବ, ତାହା ସ୍ଥିର ହୋଇଥାଏ। ତେଣୁ ବିଜେପିକୁ ମାତ୍  ଦେବାକୁ ଏସପି-ବିଏସ୍‌ପି ଏଭଳି ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି।  

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୩୦ ବିସ୍ଥାପିତ ପାକ୍‌ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଭାରତର ନାଗରିକତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆଦାନୀଙ୍କୁ ବିରୋଧ, ସିଡନୀ ଓ୍ବାନଣ୍ଡେରେ ଧଷେଇ ପଶି ଆସିଲେ ପଡ଼ିଆକୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ , କ୍ୟାମେରାକୁ ଦେଖାଇଲେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ

ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଟିକେଟ୍: ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ହେଲେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ

ସାବରିମାଲାରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ – ୨୭ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ୩୯ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ

କରୋନାରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଭାବ ପାଇଁ କିମ୍‌ ଜୋଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କ ବଢ଼ିଲା କ୍ରୋଧ – ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲାଇଲେ, ମାଛ ମାରିବାରେ ଲଗେଇଲେ ରୋକ୍‌

ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର ଏକ ଗାଁର ନାଁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଭୋଟିଂ, କାରଣ ହେଉଛି…