PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ବଢ଼ିଲା ମୁସ୍କିଲ : ଲାଞ୍ଚ ଅଭିଯୋଗରେ ସମୀର ଓ୍ଵାଙ୍ଖେଡ଼େଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ମୁମ୍ବାଇ ୨୫।୧୦: ମୁମ୍ବାଇ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲାରେ ନୂଆ ଟ୍ବିଷ୍ଟ। ରାତାରାତି ବଦଳିଗଲେ ସାକ୍ଷୀ, ଫସିଗଲେ ଓ୍ଵାଙ୍ଖେଣ୍ଡେ । ଏନ୍‌ସିବି ଅଧିକାରୀ ସମୀର ଓ୍ଵାଙ୍ଖେଣ୍ଡେ ବିରୋଧରେ ଭିଜିଳାନ୍ସ ଆରମ୍ଭ କରିବ ତଦନ୍ତ। ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସମୀର ଓ୍ଵାଙ୍ଖେଣ୍ଡେ ବିରୋଧରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ କରିବ। ଏନ୍‌ସିବି ଡିଡିଜିଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୩ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ତଦନ୍ତ କରିବେ। ବିଭାଗୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ହେଉଥିବା ନେଇ ଏନ୍‌ସିବି ଡିଜିଙ୍କ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ତେବେ ସମୀର ଓ୍ଵାଙ୍ଖେଣ୍ଡେ ତାଙ୍କ ପଦରେ ରହିବେ କି ନାହିଁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଆର୍ଯ୍ୟନ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିବା ଲାଗି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ‘ନାକ୍ରୋଟିକ୍‌ସ୍‌ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍‌ ବ୍ୟୁରୋ’ର ଜୋନାଲ ନିର୍ଦେଶକ ସମୀର ଓ୍ଵାଙ୍ଖେଣ୍ଡେ ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମାଗିଥିବା କଥା ଜଣେ ସାକ୍ଷୀ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ‘ଏନ୍‌ବିସି’ ସମୀରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଭିଜିଲନ୍‌ସ୍‌ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛି। ‘ଏନ୍‌ସିବି’ ଉପମହାନିର୍ଦେଶକ ଜ୍ଞାନେଶ୍ୱର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ ହେବ। ଓ୍ଵାନଖେଡେ ପଦବୀରେ ରହିବେ କି, ନାହିଁ ବୋଲି ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଲେ, ଏବେ ସେ ବିଷୟରେ କହିବା ଅନୁଚିତ। ଆମେ ସହସା ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛୁ। ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସମୀର ଓ୍ଵାଙ୍ଖେଣ୍ଡେ ଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ‘ଏନ୍‌ସିବି’ର ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ହାଜର ହେବେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସମୀର ଓ୍ଵଙ୍ଖେଡ଼େ ସେସନ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଦୁଇଟି ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କରିବେ ବୋଲି ଆଜି କହିଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ଚିଠି ଆଜି ଲେଖିଛନ୍ତି ସମୀର ୱାନଖେଡେ। ଚିଠିରେ ଏନସିବି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଭୁଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ’ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି ଚିଠିରେ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଜେଲକୁ ପଠାଇବା ବିଷୟରେ ଅନେକ ଲୋକ କଥା ହେଉଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସମୀର ୱାନକେଡେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନସିବି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋତେ ମିଥ୍ୟା ଭାବରେ ଫସାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି । ମୋ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କିଛି ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ଅଛି । ଏଥି ସହିତ ସମୀର ୱାନକେଡେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବାବ ମଲିକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଚିଠିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କିଛି ଲୋକ ମୋତେ ଜେଲ ପଠାଇବା ଏବଂ ଗିରଫ କରିବା ଭଳି କଥା କହୁଛନ୍ତି। ମୁଁ ତୁମକୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ଯେ ମିଥ୍ୟା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏବଂ ଭୁଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଆପଣ କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।