PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ସମୀର ୱାନଖେଡେଙ୍କ ଚିଠି : ‘କିଛି ଲୋକ ମୋତେ ଜେଲ୍‌ ପଠାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ମୋ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ଆକ୍ସନ ନ ହେଉ’

ମୁମ୍ବାଇ ୨୫।୧୦ : ମୁମ୍ବାଇ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଏକ ବଡ ନାଟକୀୟ ମୋଡ଼। ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ସମୀର ୱାନଖେଡେ। ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଭାକର ରୋଘାତି ସେଲ ନାମକ ଜଣେ ସାକ୍ଷୀ ନିଜେ ଏନସିବି ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ଗୋଟିଏ ପଟେ ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏନସିବି ତାଙ୍କୁ ଖାଲି କାଗଜରେ ଦସ୍ତଖତ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ସମୀର ୱାନକେଡେ ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ମାଗିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଭିଯୋଗଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ସମୀର ୱାନକେଡେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି।

ଚିଠିରେ ଏନସିବି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଭୁଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ’ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି ଚିଠିରେ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଜେଲକୁ ପଠାଇବା ବିଷୟରେ ଅନେକ ଲୋକ କଥା ହେଉଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସମୀର ୱାନକେଡେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନସିବି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋତେ ମିଥ୍ୟା ଭାବରେ ଫସାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି । ମୋ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କିଛି ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ଅଛି । ଏଥି ସହିତ ସମୀର ୱାନକେଡେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବାବ ମଲିକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଚିଠିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କିଛି ଲୋକ ମୋତେ ଜେଲ ପଠାଇବା ଏବଂ ଗିରଫ କରିବା ଭଳି କଥା କହୁଛନ୍ତି। ମୁଁ ତୁମକୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ଯେ ମିଥ୍ୟା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏବଂ ଭୁଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଆପଣ କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ପ୍ରଭାକର ସେଲ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଏନସିବି ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି। ତାଙ୍କ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜେ ଏହି ଘଟଣାର ସାକ୍ଷୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଏହି ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଥାଏ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୋର୍ଟରେ କୌଣସି ବୟାନ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍। କୌଣସି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଭୁଲ ଅଟେ । ଏନସିବି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ସମୀର ୱାନକେଡେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ତୀବ୍ର ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି।