PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ଟେନିସକୁ ଫେରିବେ ସାନିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୯ା୨(ଏଜେନ୍ସି): ଭାରତର ସଫଳ ମହିଳା ଟେନିସ୍‌ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଦୀର୍ଘ ୨ ବର୍ଷର ଅବ୍ୟାହତି ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଟେନିସ କୋର୍ଟକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଚାଇନା ଓପନ୍‌ରେ ସାନିଆଙ୍କୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହାପରେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ସେ ଟେନିସରୁ ଓହରିଯାଇଥିଲେ । ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ସେ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଇତି ମଧ୍ୟରେ ସାନିଆ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । କେବଳ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ଫେରି ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ଆଡକୁ ସେ ପେସାଦାର ଟେନିସକୁ ଫେରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସାନିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଜଣେ ଖେଳାଳି । ଟେନିସ୍‌ ମୋର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ । ମୋ ପାଇଁ ଟେନିସ୍‌ ଜଗତକୁ ନଫେରିବା ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସମାନ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଓଜନ କମାଇ ସାରିଛି ।

କେବଳ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି । ବର୍ଷ ଶେଷ ବେଳକୁ ମୁଁ କୋର୍ଟରେ ଲଢେଇ କରିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛି । ଇତି ମଧ୍ୟରେ ସାନିଆ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । କେବଳ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ଫେରି ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ଆଡକୁ ସେ ପେସାଦାର ଟେନିସକୁ ଫେରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସାନିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଜଣେ ଖେଳାଳି । ଟେନିସ୍‌ ମୋର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ । ମୋ ପାଇଁ ଟେନିସ୍‌ ଜଗତକୁ ନଫେରିବା ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସମାନ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଓଜନ କମାଇ ସାରିଛି । କେବଳ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି । ବର୍ଷ ଶେଷ ବେଳକୁ ମୁଁ କୋର୍ଟରେ ଲଢେଇ କରିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର