PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ ଉପ-ରାଜ୍ୟପାଳ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଅନୀଲ ବୈଜଲ
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ବିଜେପିକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ଆମେ ଭୁଲ୍ କରିଦେଲୁ, ନଚେତ୍ ଦେଶରେ ଶିବସେନାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥାନ୍ତା: ସଂଜୟ ରାଓ୍ବତ

Pic Credit : India Tv

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୨୫ ବର୍ଷ ମିଳିତ ହେବା ପରେ ଯେଉଁଠାରେ ବିଜେପି ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିବସେନାକୁ ବିରୋଧ କରୁଛି ସେଠାରେ ଶିବସେନା କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଏନସିପି ସହଯୋଗରେ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ବର୍ଷ ବିତିଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏବେ ଗୋଡ ଟଣାଟଣି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ରବିବାର ଦିନ ଶିବସେନା ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ବାଲାସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଗୋଟିଏ ପଟେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ବିଜେପି ସହିତ ୨୫ ବର୍ଷର ବନ୍ଧୁତାକୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ବୋଲି କହିଥିବାବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମେ ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନ ଥାନ୍ତେ ତେବେ ସେ ଶିବସେନାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥାନ୍ତେ। ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମେ ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ବିଜେପିକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନ ଥାଆନ୍ତେ, ତେବେ ଆଜି ଆମ ଦେଶରେ ଆମ ପାର୍ଟିର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥାନ୍ତେ ।

ସଂଜୟ ରାଓ୍ବତ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ବିଜେପିକୁ ଅତି ନିମ୍ନ ସ୍ତରରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶୀର୍ଷକୁ ଆଣିଛୁ । ବାବ୍ରି ଗଠନର ପତନ ପରେ ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ଶିବସେନା ଲହର ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଯଦି ଆମେ ସେହି ସମୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଆଜି ଶିବସେନାରୁ ଦେଶରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେଠାରେ ଛାଡିଥିଲୁ । ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଏପରି ଏକ ସମୟରେ ଆସିଛି ଯେତେବେଳେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବାକ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧ ତୀବ୍ର ହେଉଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ସହ ଆମର ମିଳନ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାପରେ ବିଜେପିର ଅପମାନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସମଗ୍ର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଭ୍ରମଣ କରିବେ । ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପାଇଁ ବିଜେପି କେବଳ ହିନ୍ଦୁତ୍ୱକୁ  ବ୍ୟବହାର କରିଥାଏ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର