PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରୁ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ଶଶୀଭୂଷଣ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩ା୪(ବ୍ୟୁରୋ): ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ୍‌ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଲୋକସଭା ମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡି ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏମିତି ଖବର କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଉଡି ବୁଲୁଛି । ବିଜେପି ଟାକି ବସିଛି, ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣାକୁ । ପରସ୍ପରକୁ ବେଶ ଛକାପଞ୍ଝାରେ ଅଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ଦୀର୍ଘଦିନ ତଳୁ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗଣେଶ୍ୱର ବେହେରାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରି ସାରିଛି । ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ଅଧାରୁ ଅଧିକ ଅଞ୍ଚଳ ପ୍ରଚାର କରି ସାରିଲେଣି । ହେଲେ ବିଜେଡି, ବିଜେପିର ଅଙ୍କ ଛିଡୁନି ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଜେଡି ଟିକେଟ ପାଇଁ ଦୁଇ ଜଣ ପ୍ରମୁଖ ଦାବିଦାର ଅଛନ୍ତି । ଜଣେ ହେଲେ ବିଧାୟକ କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ତରାଇ ଓ ଅନ୍ୟତମ ଦାବିଦାର ହେଉଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟିକା ସିପ୍ରା ମଲ୍ଲିକ । ଉଭୟ ନବୀନ ନିବାସ ଆଗରେ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଆଣି ଢ଼େର ନାଟକ ବାଜି କଲେଣି । ନବୀନ କିନ୍ତୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ଭରସା କରିବେ, କିମ୍ବା କାହା ଉପରେ ଭରସା କରିବେନି ନାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରୁନାହାଁନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମାଟି ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ଲାଇନ୍‌ରେ ଯେଉଁ ଦାବିଦାରମାନେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଭରସା ପାଉନି । ରେଳବାଇ ଚାକିରି ଛାଡି ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିବାକୁ ଗୋଡ ଟେକିଥିବା ବରିଷ୍ଠ ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ ନିରାକାର ଦାସ, ଯୁବନେତା ରାଜେଶ ଦାସ, ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଭଳି ଆଶାୟୀଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ ରହିଛି ।

ଏମିତି ବି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଦୁଇ ପ୍ରମୁଖ ଦାବଦିାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଯାହାର ଟିକେଟ କଟିବ ସେ ତତ୍କାଳ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ । ଯଦି ତାହା ସତ ହୁଏ ବିଜେଡି ପାଇଁ ଅଧିକ ରିସ୍କ ହେବ । ଏହି ମଉକାରେ ହୁଏତ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗଣେଶ୍ୱର ବେହେରା ଜିତିଯିବେ । ହେଲେ ଆଜି ନବୀନ ନିବାସ ବାହାରେ ଶଶୀଭୂଷଣଙ୍କୁ ନେଇ ନୂଆ ଚର୍ଚ୍ଚା ଉଠିଛି । କଥା ଏବେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡେଇଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି । ନିଜ ଆସନ ଜୟଦେବ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅରବିନ୍ଦ ଢ଼ାଲିଙ୍କ ହାତରେ ଦଳ ଟେକିଦେବା ପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିରାଶ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି ଶଶୀଭୂଷଣ । ଅବଶ୍ୟ ଟିକେଟ ନପାଇ ମଧ୍ୟ ସେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ନାହାନ୍ତି । ସେଥିଲାଗି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ତାଙ୍କୁ ନାଖୁସ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ତାଙ୍କୁ ଥାପିବା ପାଇଁ ଏକରକମ କସରତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଶଶୀଭୂଷଣଙ୍କ ଶ୍ୱଶୂର ଘର କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ । ତେଣୁ ଗାଁ ଜ୍ୱାଇଁ ହିସାବରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱ ନେଇ ସେତେଟା ବିରୋଧ ହୋଇନପାରେ ।

ତାଛଡା ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ୍‌ ଲଢ଼େଇରେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବାଜି ଲଗେଇ ବିଜେଡି ନିର୍ବାଚନକୁ ଆହୁରି ଓଜନିଆ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଖବର ଉଡିବା ପରେ ପୁଣି ବିଜେଡିରେ ଛକାପଞ୍ଝା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । କିଛି ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ପତିଆରା ଦେଖାଇବାକୁ ସିଧା ଶଶୀଭୂଷଣଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଲେଣି । ଏପଟେ ପ୍ରମୁଖ ଟିକେଟ ଦାବିଦାରଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଲା ବରଂ ବାହାର ଲୋକ ଟିକେଟ ପାଉ ଆମ ଭିତରୁ କାହାକୁ ନ ମିଳୁ । ତେବେ ସମସ୍ତେ ନବୀନଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମସ୍ତେ ଚାହିଁବସିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର