ପିଏମ୍ କିଷାନ୍ ଯୋଜନାରେ କାହିଁକି ୩ ଲକ୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କ ନାଁ କଟିଲା ତାର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦିଅନ୍ତୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର: ଶଶିଭୂଷଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୧/୩: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କିଷାନ୍ ଓ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାଳିଆ ଯୋଜନା ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଶଶିଭୂଷଣ ବେହେରା । ପିଏମ୍ ଯୋଜନାରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁ କଟିଯିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି  ଶଶିଭୂଷଣ । ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ତାଲିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା ସେଥିରୁ  ୩-୪ ଲକ୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କ ନାଁ କାହିଁକି କଟାଗଲା ? ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେବାପରେ ଆମେ ସହଯୋଗ କରିବୁ । ଭୂମିହୀନ, ଦୁର୍ବଳ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସାମିଲ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲୁ । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆମ କଥା ଶୁଣିଲେନି ବୋଲି କହିଲେ ଶଶିଭୂଷଣ ।

କାଳିଆ ଯୋଜନା ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ଯାଏଁ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ମିଳିବ । ମାତ୍ର ୧ରୁ ୨ ପ୍ରତିଶତ ଚାଷୀ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । କିଛି ବୈଷୟିକ ତୃଟି ପାଇଁ କିଛି ହିତାଧିକାରୀ ଟଙ୍କା ପାଇନାହାନ୍ତି ।  ସେନେଇ ଆମେ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ କିଷାନ୍ ଯୋଜନାରେ ତାଲିକା ଠିକ୍ ନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁ କଟିଛି: ସମୀର

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବିଶ୍ବର ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ

କରୋନାରେ ଆଉ ୧୫ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୩୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା

ଉପବାସରେ ରାଜ୍ୟସଭାର ଉପ-ସଭାପତି: ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ୩ ପୃଷ୍ଠାର ଚିଠି ଲେଖି କହିଲେ- ବହୁତ କଷ୍ଟ ଲାଗିଛି, ସାରା ରାତି ଶୋଇପାରିନି…’

ସଂସଦରେ ପାରିତ କୃଷି ବିଲ୍‌ ଐତିହାସିକ: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

କୃଷି ବିଲ୍‌କୁ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବିଜେଡିର ବିରୋଧ -ଚାଷୀ ସ୍ୱାର୍ଥ ବିରୋଧୀ, ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି ବଢ଼ିବ

ବିଧାନସଭାରେ ଆସିବ ୧୨ ବିଲ୍‌ – ୨୫ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ