PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ୱାର୍ଲଡ ସ୍କିଲ୍‌ ସେଣ୍ଟରକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ଖଣ୍ଡଗିରି ପାହାଡ଼ରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲା ୫ଏକର ଜଙ୍ଗଲ, ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ: ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାରୀକୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ: ସରକାରୀ ଅନୁଦାନ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ
  • ||
  • ଆଣ୍ଟିଲିଆ ବାହାରୁ ମିଳିଲା ସ୍କର୍ପିଓ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କଲାବା ଡ୍ୟାମ୍‌କୁ ଡେଇଁ ମନସୁଖ ହିରନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ , ରିଲାଏନ୍ସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁକେଶ ଅମ୍ୱାନୀଙ୍କ ଘର ଆଣ୍ଟିଲିଆ
  • ||
  • ମୋହନା ବିଡ଼ିଓ ବଂଶୀଧର ଖୋସଲା ନିଲମ୍ୱିତ, କାଜୁ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ନିଲମ୍ୱନ କଲା ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ
  • ||
  • ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା , ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡ ଶେଷ ପରେ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲକୁ ଫେରିଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ଏସଏଫଡ଼ିଆର କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ବିକାଶ ପାଇଁ ମହାରାଜା ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନନ୍ଦପୁର: ଭୁସୁଡ଼ିଲା ସିଡ଼ାପୁଟ ପୋଲ, ୮ ଗ୍ରାମବାସୀ ଯୋଗାଯୋଗରୁ ବିଛିନ୍ନ
  • ||
  • ସ୍କାଏ ଲାଇଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ, ଚୋରି ମାମଲାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ପୁଲିସ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା
  • ||
  • କଟକ: ପିଲଗ୍ରିମ ରୋଡ ଦାସ ସାହି ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରହିତାଦେଶ
  • ||
  • କଟକ: ମହାନଦୀ ପଠାର ୨୪ ଏକର ଜମି ଏସସିବିକୁ ଦିଆଯିବା ମାମଲା। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜଳ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗକୁ ତଥ୍ୟ ମାଗିଲେ ମହାନଦୀ ପଠାର ୨୪ ଏକର ଜମି ଏସସିବିକୁ ଦିଆଯିବା ମାମଲା। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜଳ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗକୁ ତଥ୍ୟ ମାଗିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ଉପରେ କଟକଣା, ୧୦ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୧୨ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୀଠରେ ଲାଗୁ ହେବ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରେ ନୁହେଁ କଟକରେ ଶୁଣାଣି ହେବ ଅନୁଭବ-ବର୍ଷାଙ୍କ ପାରିବାରିକ ବିବାଦ ମାମଲା, ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟ ବଦଳରେ କଟକ ଫ୍ୟାମିଲି କୋର୍ଟରେ ଚାଲିବ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୁଣପୁର: ପୁଟାସିଂ ଥାନାର ମହିଳା ଆଇଆଇସି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘଟିଲା ଘଟଣା, ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମହିଳା ଅଧିକାରୀକୁ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଶତାଧିକ ଲୋକ, ପୋଡ଼ିଲେ ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ: ମହିଳା ତାରିଣୀ ଭକ୍ତ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଦିବସ ପାଇଁ ଆଜି ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ , କଲେଜ୍ ଓ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ଛୁଟି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ସମଲେଶ୍ବରୀ ମନ୍ଦିର ପୂଜକଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ, ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ବାର ଖୋଲିବା ସହିତ ମନ୍ଦିରକୁ ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ଅନୁମତି ଦାବି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ଧୋବା ପଡା ଡ୍ରେନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ପ୍ରତିଦିନ ମାତ୍ର ୫୦ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରି ସହଜରେ ହୋଇପାରିବେ କୋଟିପତି, ଖାଲି ଏହି ଉପାୟ ବୁଝିଯାଆନ୍ତୁ…

https://zeenews.india.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୧: ଧନୀ ହେବାକୁ କାହାର ବା ଇଛା ନାହିଁ । ପଇସା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ । କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ସଠିକ୍ ଭାବେ କେହି ପ୍ଲାନିଂ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ବିଶ୍ୱରେ ଯେତେ ବି ଧନୀ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ସମସ୍ତ କମ୍ ବୟସରୁ ନିବେଶ କରିବା ଶିଖି ଯାଇଥିଲେ । ୱାରେନ୍ ବଫେ ଏହାର ସବୁଠୁ ବଡ ଉଦାହରଣ । ସେ ମାତ୍ର ୧୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିବେଶ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ନିବେଶ ଟିପ୍ସ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଏ ।

କୋଟିପତି ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଫର୍ମୁଲା ହେଲା ଆପଣ କମ୍ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ସଞ୍ଚୟ ଓ ନିବେଶ ଆରମ୍ଭ କରିଦିଅନ୍ତୁ । କାରଣ ଯେତେ ଜଲଦି ଆପଣ ନିବେଶ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ସେତେ ଫାଇଦା ପାଇପାରିବେ । ଆଜି ଆମେ ମ୍ୟୁଚୁଆଲ୍ ଫଣ୍ଡ୍ସରେ ଏସଆଇପି ଅର୍ଥାତ୍ ସିଷ୍ଟମେଟିକ୍ ଇନଭେଷ୍ଟମେଣ୍ଟ ପ୍ଲାନ ଜରିଆରେ କୋଟିପତି କେମିତି ହେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ ।

୨୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିବେଶରେ କୋଟିପତି
ଧରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ବୟସ ୨୫ ବର୍ଷ ଏବଂ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରି ମ୍ୟୁଚୁଆଲ ଫଣ୍ଡରେ ଏସଆଇପି ଜରିଆରେ ନିବେଶ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ । ତେବେ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ ସୁଦ୍ଧା ଆପଣ କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ । ଅର୍ଥାତ୍ ୩୫ ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାତର ୫୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତିଦିନ ସଞ୍ଚୟ କରି ଏକ ବଡ ରାଶି ପାଇପାରିବେ ।

୫୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତିଦିନର ଅର୍ଥାତ୍ ମାସକୁ ୧୫୦୦ ଟଙ୍କା । ମ୍ୟୁଚୁଆଲ ଫଣ୍ଡା ୧୨-୧୫ ପ୍ରତିଶତ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେଇଥାଏ । ଧରନ୍ତୁ ୩୫ ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲମ୍ବା ନିବେଶ ଅବଧିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୨.୫ ପ୍ରତିଶତ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ମିଳିଲା ।

SIP ଆମାଉଣ୍ଟ       ୧୫୦୦/ମାସିକ
ଆନୁମାନିକ ରିଟର୍ଣ୍ଣ     ୧୨.୫%
ନିବେଶ ଅବଧି            ୩୫ ବର୍ଷ
ସମୁଦାୟ ନିବେଶ            ୬.୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
ସମୁଦାୟ ଭାଲ୍ୟୁ          ୧.୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କା

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର