PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ଏସବିଆଇର ଚେତାବନୀ: ହ୍ବାଟସ୍ଆପରେ ଯଦି ଆସୁଛି ଏଭଳି ମେସେଜ୍ ତେବେ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ, ନହେଲେ ଖାଲି ହୋଇଯିବ ଆକାଉଣ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୪: ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଏସବିଆଇ) ନିଜର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଠକେଇ ଠାରୁ ସଚେତନ କରିବା ସହ ଚେତାବନୀ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଳାଟଫର୍ମରେ  ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖକୁ ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକସନ୍ କିମ୍ବା ଓଟିପିକୁ ନେଇ କିଛି ମେସେଜ ଆସୁଛି ତେବେ ସାବଧାନ ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଠକେଇ ହୋଇପାରେ।

ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ନିଜର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏଭଳି ମେସେଜ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ଓଟିପି ମଗାଯାଉଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ କେବେ ବି ଓଟିପିର ସୂଚନା ମାଗିନଥାଏ। ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଲେଖିଛି ’ ବି କନସିୟସ୍, ଷ୍ଟେ ସେଫ୍’। ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଲେଖାଯାଇଛି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଯଦି ହ୍ବାଟସ୍ଆପ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଜରିଆରେ  ମେଜେସ୍ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ରହିଛି। ଏହି ମେସେଜରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଫେକ୍ ଅଫର ଦିଆଯାଏ ଓ ଏକ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକସନକୁ ନେଇ ଓଟିପି ମଗାଯାଏ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ସାବଧାନୀ ଭାବରେ ଆମେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ସେମାନେ ନିଜର କାର୍ଡ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ, ବ୍ୟାଙ୍କ କ୍ରିଡେଣ୍ଟିଆଲ କିମ୍ବା ଓଟିପି କାହାକୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏଭଳି ସନ୍ଦେହଜନକ ଲାଗେ ତେବେ ନିଜର କାର୍ଡ କିମ୍ବା ଆକାଉଣ୍ଟରୁ  ଫ୍ରଡ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକସନର ସନ୍ଦେହ ହୁଏ ତେବେ ୧୮୦୦୧୧୧୧୦୯କୁ ଫୋନ୍ କରିପାରନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର