SBI ଆରମ୍ଭ କଲା ନୂଆ ସୁବିଧା: ଏଣିକି ବିନା କାର୍ଡ ଓ ପିନ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ପୈଠ କରିପାରିବେ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧୦: ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦିପାବଳୀ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବଡ ଉପହାର ଦେଇଛି । ଏଣିକି ଗ୍ରାହକ କଣ୍ଟାକ୍ଟଲେସ୍ ପେମେଣ୍ଟ କରିପାରିବେ । ଏସବିଆଇ ମୋବାଇଲରୁ ପେମେଣ୍ଟ କରୁଥିବା ନୂଆ ସୁବିଧା ‘SBI Card Pay’ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ଏଥିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କଷ୍ଟମର ପଏଣ୍ଟ ଅଫ୍ ସେଲ୍ସ(ପିଓଏସ୍) ମେସିନରେ କାର୍ଡକୁ  ନଛୁଆଁଇ ମଧ୍ୟ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ମାଧ୍ଯମରେ ପୈଠ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ପିନର ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ।

ଏସବିଆଇ ଗ୍ରାହକ କାର୍ଡ ଓ ପିନର ବ୍ୟବହାର ନକରି ମଧ୍ଯ ପିଓଏସରେ ପୈଠ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଏସବିଆଇ ବୁଧବାର ଏସବିଆଇ କାର୍ଡ ପେ ସେବା ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି ଯେ ଦେଶରେ ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି ସେବା ସୁବିଧା ବାହାରିନି ।

ଏସବିଆଇ  କାର୍ଡ ପେ ରୁ ନିୟର ଫିଲ୍ଡ କମ୍ୟୁନିକେସନ୍ ଉପରେ ଟାପ୍ କରିବା ମାତ୍ରେ ପୈଠ ହୋଇଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ନିଜ ପାଖରେ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ରଖିବା କିମ୍ବା ପିନ୍ ଦେବା ଦରକାର ପଡିବନି । ଏହି ସୁବିଧା ମଧ୍ଯ ଏସବିଆଇ କାର୍ଡ ଆପର ଏକ ଅଂଶ । ଏହା ଫଳରେ ଗ୍ରାହକ ନିଜ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାନେଜ୍ କରିପାରିବ ।

ଏସବିଆଇ କାର୍ଡର ଏମଡି ଓ ସିଇଓ ହରଦୟାଲ ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏସବିଆଇ କାର୍ଡ ପେ ର ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଡ ହୋଲ୍ଡର୍ସଙ୍କୁ ଏସବିଆଇ କାର୍ଡ ମୋବାଇଲ୍ ଆପରେ ନିଜ କାର୍ଡକୁ ଥରେ ରେଜିଷ୍ଟର କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହା ପରେ ଫୋନକୁ ଅନଲକ୍ କରି ମୋବାଇଲକୁ ପଏଣ୍ଟ ଅଫ୍ ସେଲ୍ ଟର୍ମିନଲ ନିକଟକୁ ଆଣିବା ମାତ୍ରେ ପେମେଣ୍ଟ ହୋଇଯିବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଭାରତକୁ ବଡ ଝଟକା ଦେଲା ଇରାନ୍, ଚାବହାର ରେଳ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରୁ ବାହାର କଲା

AIIMS-ପାଟନାରେ କରୋନାରେ ଚାଲିଗଲା ୨ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଜୀବନ !

କାହିଁକି ଏହି କାର୍ ପିନ୍ଧିଛି ମାସ୍କ, କାରଣ ଜାଣିଲେ ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ବନ୍ଦ କର , ନୁହେଁତ ଚାକିରୀ ଛାଡ଼ – ସେନାରେ ୮୯ଟି ଆପ୍ ବ୍ୟାନ୍

ଭାରତରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ଏକ ଭଲ ଖବର – ସ୍ୱଦେଶୀ ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ର ଟକ୍ସିସିଟି ଅଧ୍ୟୟନ ସଫଳ ବୋଲି କହିଲା ଆଇସିଏମ୍‌ଆର୍‌

ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ୧୬-୩୧ ଜୁଲାଇ ଯାଏ ପୁରା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌