PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଝଟକା ଦେଲା SBI, ଏଣିକି ଏଫଡିରେ ମିଳିବ କମ୍ ସୁଧ

source:inc42.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୮: ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଏଫଡି ଖାତା ରଖିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବଡ ଝଟକା ଦେଇଛି । ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ(ଏସବିଆଇ) ଶୁକ୍ରବାର ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ସେ ଏଫଡିରେ ସୁଧ ଦର କମାଇବାକୁ ଯାଉଛି । ନୂଆ ଦର ୨୬ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଲାଗୁ ହେବ ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଆଗାମୀ ୨୬ ଅଗଷ୍ଟରୁ ସ୍ଥୁଳ ଓ ରିଟେଲ୍ ଟର୍ମ ଡିପୋଜିଟର ସୁଧ ଦର ହ୍ରାସ ପାଇବ । ସ୍ଥୁଳ(ବଡ) ଡିପୋଜିଟର ସୁଧ ଦରରେ ୦.୩୦ ପ୍ରତିଶତଠୁ ନେଇ ୦.୭୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇବ । ଅନ୍ଯପଟେ ରିଟେଲ୍ ଡିପୋଜିଟରେ ୦.୧୦ ପ୍ରତିଶତଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ୦.୫୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇବ ।

ସେଭିଂ ଖାତାରେ ଏତିକି ମିଳିବ ସୁଧ
ସେଭିଂ ଖାତାରେ ପୂର୍ବରୁ ଯେତିକି ଥିଲା ଏବେ ବି ସେତିକି ସୁଧ ମିଳିବ । ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଜମାରେ ୩ ପ୍ରତିଶତ ଓ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ନିମ୍ନ ଜମା ରାଶିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ୩.୫୦ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ମିଳିବ । ୧ ମେରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ବାଲାନ୍ସ ଥିବା ସେଭିଂ ଆକାଉଣ୍ଟର ସୁଧ ଦରକୁ ସେ ରେପୋ ରେଟରେ ଯୋଡିବ । ଆରବିଆଇର ରେଟ୍ କଟ୍ ପରେ ଏସବିଆଇର ସଞ୍ଚୟ ଖାତାଧାରୀଙ୍କୁ ୨.୬୫ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ମିଳିବା ଉଚିତ୍ କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ସୁଧ ଦେଉଛି ।