ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଝଟକା ଦେଲା ଏସବିଆଇ, ସଞ୍ଚୟ ଖାତା ଓ ଏଫଡି ଉପରେ ହ୍ରାସ କଲା ସୁଧ ଦର

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୯/୧୦: ଦିୱାଲୀ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଝଟକା ଦେଇଛି । ବ୍ୟାଙ୍କ ସେଭିଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡିପୋଜିଟର ସୁଧ ଦର ହ୍ରାସ କରିଛି । ସଞ୍ଚୟ ଖାତାରେ ଏକ ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଜମା ରଖୁଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ସୁଧ ଦର ୩.୫୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ହ୍ରାସ କରି ୩.୨୫ ପ୍ରତିଶତ କରିଦେଇଛି । ନୂଆ ଦର ୧ ନଭେମ୍ବରରୁ ଲାଗୁ ହେବ ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଫିକ୍ସ୍ଡ ଡିପୋଜିଟରେ ମଧ୍ୟ ସୁଧ ଦର କମାଇଦେଇଛି । ୧ କିମ୍ବା ୨ ବର୍ଷର ଅବଧିର ଏଫଡି ଓ ବଲ୍କ ଟର୍ମ ଡିପୋଜିଟ୍ ଉପରେ ମିଳୁଥିବା ସୁଧ ଦର ମଧ୍ୟ କମିଯାଇଛି । ଏସବିଆଇ ଏଫଡି ଉପରେ ସୁଧ ଦରରେ ୧୦ ବେସିସ୍ ପଏଣ୍ଟ କମାଇଦେଇଛି । ଏହା ସହ ବଲ୍କ ଟର୍ମ ଡିପୋଜିଟ୍ ଉପରେ ସୁଧ ଦରରେ ୩୦ ବେସିସ୍ ପଏଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କମିଛି । ଏହି ଟର୍ମରେ ଡିପୋଜିଟର ଅବଧି ଏକ ବର୍ଷରୁ ୨ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ । ନୂଆ ସୁଧ ଦର ୧୦ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଲାଗୁ ହେବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଜିୟା ଭରାଲି ନଦୀରେ ବୁଡିଲା ଡଙ୍ଗା, ଥିଲେ ୭୦ରୁ ୮୦ ଯାତ୍ରୀ

ଭାରତରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି ୯୯୬ ୱର୍କ କଲ୍ଚର, ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ

ରାମ ମନ୍ଦିର ମାମଲା : ମଧ୍ୟସ୍ଥତା ପ୍ୟାନେଲର ସମାଧାନ ରାସ୍ତାରେ ହିନ୍ଦୁ ଓ ମୁସଲମାନ ଉଭୟଙ୍କର ହେବ ବିଜୟ

ପୁଣି ପାକିସ୍ତାନର ନୀଚ କାର୍ଯ୍ୟ : ମଝି ଆକାଶରେ ଭାରତୀୟ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନକୁ ଏଫ୍-୧୬ ଦ୍ବାରା ଘଣ୍ଟେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘେରିକି ରଖିଥିଲା