PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : CHSE ଅଫିସରେ ସମ୍ମୁଖରେ ହାତ କାଟିଲେ ଛାତ୍ରୀ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

ମନଇଚ୍ଛା ଫି’ ଆଦାୟ କରୁଛି ସ୍କୁଲ; ନାରାୟଣା ସ୍କୁଲ ଆଗରେ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଧାରଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭ା୪(ବ୍ୟୁରୋ): ପଟିଆସ୍ଥିତ ନାରାୟଣା ସ୍କୁଲ୍‌ର ମନଇଚ୍ଛା ଫି ଆଦାୟ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ ବିରୋଧରେ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଭାବକ ମହାସଂଘ ଓ ନାରାୟଣା ସ୍କୁଲ ଅଭିଭାବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍କୁଲ୍‌ ଫାଟକ ସାମ୍ନାରେ ବୁଧବାର ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସ୍କୁଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏ ବର୍ଷର ରି-ଆଡମିଶନ୍‌ ଫି’ ୩୦%ରୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ସହିତ ସମାନ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଫି ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି । ଅଭିଭାବକମାନେ ଏସମ୍ପର୍କରେ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହାକୁ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁନାହାନ୍ତି । ଏପରିକି ରି-ଆଡମିଶନ ନକଲେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବହି ନଦେବା ଭଳି ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ନାରାୟଣା ସ୍କୁଲ୍‌ର ଅନ୍ୟ ତିନୋଟି ଶାଖା ପାଣ୍ଡରା, କଟକ ଓ ୟୁନିଟ୍‌-୮ସ୍ଥିତ ସ୍କୁଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ମନଇଚ୍ଛା ଫି’ ଆଦାୟ କରିଚାଲିଛନ୍ତି ବୋଲି ନାରାୟଣା ଅଭିଭାବକ ସଂଘର ସଭାପତି ଶୁଭଦୀପା ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ।
ଏପଟେ ସ୍କୁଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦୁଇଦିନ ତଳେ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ହେଲେ ଗତକାଲି ରି-ଆଡ୍‌ମିଶନ ନକଲେ ବହି ନଦେବାକୁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ । ଫଳରେ ଅଭିଭାବକମାନେ ଆଜି ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଭାବକ ମହାସଂଘର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବାସୁଦେବ ଭଟ୍ଟ କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଫି’ ଆଦାୟ ଓ ବିନା ଏନ୍‌ଓସିରେ ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା ନେଇ ଅଭିଭାବକ ମହାସଂଘ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ ଡିସିପିଙ୍କ ଆଗରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛି । ଏହି ସମସ୍ୟାରେ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ମହାସଂଘ ଅନୁରୋଧ କରିଛି । ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହାସଂଘର ସହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରସନ୍ନ ବିଷୋୟୀ, ଆଶୁତୋଷ ନନ୍ଦ, ଲିଲି ଜେନାମଣି, ଭୁମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଦେବବ୍ରତ ଦାଶ, ହିମାଂଶୁ ବେଉରା, ପଦ୍ମନାଭ ରାଉତ, ଆଶା ଅଗ୍ରୱାଲ, ସଞ୍ଜୟ ମହାପାତ୍ର, ପ୍ରସନ୍ନ ସାହୁ, ସ୍ୱାଗତିକା ସାହୁ, ଆଲୋକ ନାୟକ, ଦିଲ୍ଲିପ ସାହୁ, ସଞ୍ଜୀବ ନାୟକ, ଅଶୋକ ସାହୁ, ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର, ସୁଧାଂଶୁ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର