PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଜରିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବେ ନବୀନ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ସେଲଫି ୱିଥ୍‌ ସିଏମ୍‌’

source:http://www.pragativadi.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ ।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ନବୀନଙ୍କ ସହ ସେଲ୍‌ଫି ଉଠାଇବେ ଲୋକେ । ନବୀନ ନିଜେ ନ ଗଲେ ମଧ୍ୟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଜରିଆରେ ଏ ସବୁ ଫଟୋ ଉଠିବ । ବିଜେଡିର ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରରେ ଥିବା ପାର୍ଟି ଅଫିସକୁ ଲୋକେ ଆସି ଏହି ସେଲ୍‌ଫି ନେଇ ପାରିବେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ନାମ ‘ସେଲଫି ୱିଥ୍‌ ସିଏମ୍‌’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଖାଯାଇଛି । ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ ନବୀନଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଡ଼ିବାକୁ ବିଜେଡି ଏ ଅଭିନବ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍‌ ହାତକୁ ନେଇଛି । ଏହାଛଡ଼ା ‘ମୋ ନବୀନ, ମୋ ଘରେ’ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଆଉ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।
ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇଟି କନକ୍ଳେଭରେ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଏହି କନକ୍ଲେଭରେ ଭାଷଣ ଦେଇ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଲେ, ମୁଁ ଆନନ୍ଦିତ ଯେ ଆଜି ଆମ ଦଳର ଯୁବବର୍ଗ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଆଇଟି କନେ୍‌କ୍ଲଭ୍‌ କରୁଛନ୍ତି । ଆଜିର ଦୁନିଆରେ ଆଇଟିର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନେକ ରହିଛି । ବିଜୁବାବୁ ବିଜ୍ଞାନରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ମାତ୍ର ୩୦ବର୍ଷ, ସେତେବେଳେ ସେ ପ୍ୟାରିସରେ ବିଜ୍ଞାନ ପାଇଁ “କଳିଙ୍ଗ ପୁରସ୍କାର’ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ମୋ ବିଚାରରେ ଆଜିର ଯୁଗରେ ଆଇଟିର ଯଥେଷ୍ଟ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି । ମୁଁ ଆନନ୍ଦିତ ଯେ ବିଜେଡି ଆଇଟି ସାମ୍ମୁଖ୍ୟର କେନ୍ଦ୍ର ଓଡ଼ିଶାର ୩୦ଟିଯାକ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।
ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଛାତ୍ର ବିଜେଡିର ୧୨୦୦ ପ୍ରତିନିଧି ଏହି କନକ୍ଲେଭରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଆଇଟି ସେଲ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ଅମର ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି, ‘ସେଲଫି ୱିଥ୍‌ ସିଏମ୍‌’ ଏକ ଆପ୍‌ ସାହାଯ୍ୟରେ ହେବ । ତେବେ ଏହି (ଆଇଓଏସ)ଆପ୍‌କୁ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ୍‌ରୁ ଅଲଗା ମୋବାଇଲ୍‌କୁ ସେୟାର ହୋଇପାରିବନି । ତେବେ ଲୋକେ ବିଜେଡି ଅଫିସକୁ ଆସି ଫଟୋ ଉଠାଇ ପାରିବେ । ଏବେ ଜିଲ୍ଲା ପାର୍ଟି ଅଫିସରେ ‘ସେଲଫି ୱିଥ୍‌ ସିଏମ୍‌’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିବ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରକୁ ଏହାକୁ ସଂପ୍ରସାରିତ କରାଯିବ । ‘ମୋ ନବୀନ, ମୋ ଘରେ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନବୀନ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବେ । ଫଟୋ ଜରିଆରେ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ନିଜର ପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପାଖରେ ରଖିପାରିବ । ଏ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରାଥମିକ ଭାବେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ବଲାଙ୍ଗୀର, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ କରାଯିବ ।
ବିଜେଡି ଆଇଟି ସେଲ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି, ଫେସ୍‌ବୁକ, ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ଆଉ ଟ୍ୱିଟରରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଅପପ୍ରଚାରର ଜବାବ୍‌ ଦିଆଯିବ । ସତ କ’ଣ ଆଉ ମିଛ କ’ଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯିବ । ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ (ବିଜେଡି) ଆଇଟି ସେଲ୍‌ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବ । ସେମାନେ କେମିତି କାମ କରିବେ? ବିରୋଧୀଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ କେମିତି ଜବାବ୍‌ ଦେବେ? ଏ ସବୁ ନେଇ ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ଆଇଟି ସେଲ୍‌ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଛି । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ (ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ବ୍ୟାପାର) ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର ଓ ବିଜୁ ଛାତ୍ର ଜନତା ଦଳ ସଭାପତି ରାଣା ପ୍ରତାପ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।