PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜୟପୁର: ଜୟପୁର ସବ୍ ଜେଲରେ ରେଡ୍, ଏସ୍‌ପି ଓ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସାମିଲ
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ-୧୪: ଆଜି ଖେଳାଯିବ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍, କୋହଲି-ମୋର୍ଗାନ ଓ ରାହୁଲ-ପନ୍ଥ ମଧ୍ୟରେ ଲଢେ଼ଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବଦଳିଲା ମୋ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳ ସମୟ। ଏଣିକି ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଚଳ କରିବ ମୋ ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀନିବାସରୁ ୪ ଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯ ତାରଖ ପୂର୍ବରୁ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟକୁ ପୁଣି ଫେରିବ ତାତି, ସପ୍ତାହେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛଟପଟ କରିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||

ବୁମରାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଶାହିନ ଆଫ୍ରିଦି, ସବୁଠୁ ଯୁବ ପେସ୍‌ ବୋଲର ଭାବେ ଟି-୨୦ରେ କଲେ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬/ ୦୨: ପାକିସ୍ତାନର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାହିନ୍ ଆଫ‌୍ରିଦି ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜ ନାମରେ ଯୋଡ଼ିଛନ୍ତି ଏକ ଖାସ୍‌ ରେକର୍ଡ। ଶାହିନ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ୧୦୦ ଓ୍ବିକେଟ ନେବାରେ ସବୁଠାରୁ ଯୁବ ପେସ୍‌ ବୋଲର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ମାମଲାରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଷ୍ଟାର ବୋଲର ଯଶପ୍ରୀତି ବୁମରାଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ବୁମରା ୨୩ ବର୍ଷ ୫୭ ଦିନରେ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ୧୦୦ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଶାହିନ ୨୦ ବର୍ଷ ୩୨୬ ଦିନରେ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି।

ଶାହିନ ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗର ୨୦୨୧ ସଂସ୍କରଣର ୭ମ ମ୍ୟାଚରେ ଏହି କାରନାମା କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ସବୁଠୁ କମ୍‌ ବୟସରେ ୧୦୦ ଓ୍ବିକେଟ ନେବା ବୋଲର ଭାବେ ଆଗରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ମୁଜିବ ଉର ରହମାନ ଅଛନ୍ତି। ସେ ୧୮ ବର୍ଷ ୨୭୧ ଦିନରେ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ୧୦୦ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ମୁଜିବରଙ୍କ ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରସିଦ ଖାନ୍‌ ଯିଏକି ୧୮ ବର୍ଷ ୩୬୦ ଦିନରେ ଏହି କାରନାମା କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର