PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୩୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: କୋଦଳା ଖଦାଳ ସାହିରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୬୬୩ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୦ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍‌ ରୁମ୍‌ ପଢ଼ା, ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ହଷ୍ଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: BBI ଓ OOPRE ବାରକୁ ସିଲ୍ କଲା ବିଏମ୍‌ସି, ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ସହ ୪ ଜଣ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ସହକାରେ ହେବ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||

ଆସନ୍ତା ୧୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରାଶିରେ ଲାଗିବ ନାହିଁ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି, ଜାଣନ୍ତୁ ୨୦୨୨-୨୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେମିତି ରହିବ ଶନିଙ୍କ ସ୍ଥିତି

ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶି ଉପରେ କେବେ ନା କେବେ ଲାଗିଥାଏ । ଶନି ସାଢ଼େ ସାତି ମହାଦଶା ସାଢ଼େ ସାତ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାଏ । ଯଦି ଜନ୍ମ କୁଣ୍ଡଳିରେ ଶନି ଏକ ଦୁର୍ବଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବେ, ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ । ଯେତେବେଳେ ଶନିଙ୍କ ଉଚ୍ଚରେ ଥିବେ ଶନି ସାଢ଼େ ସାତି ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଆସନ୍ତା ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ରାଶି ଉପରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି ଲାଗିବ ନାହିଁ।

ବର୍ତ୍ତମାନ, ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି ମହାଦଶା ମକର ରାଶି, ଧନୁ ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଚାଲୁଛି । ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳାର ବ୍ୟକ୍ତି ଶନି ଢ଼େୟାଙ୍କ କବଳରେ ଅଛନ୍ତି। ଶନିଙ୍କ ଶେଷ ଚରଣ ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚାଲିଛି, ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏବଂ କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତିର ପ୍ରଥମ ଚରଣ ଚାଲିଛି।

ଆଗାମୀ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସିଂହ ରାଶି ଉପରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି ଲାଗିବ ନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ରାଶି ଶନି ଢ଼େୟାଙ୍କ କବଳରେ ରହିବ। ସିଂହ ରାଶିର ସ୍ବାମୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବ । ୨୯ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨ରେ ଶନି ମକର ରାଶିରୁ କୁମ୍ଭ  ରାଶିକୁ ଗୋଚର କରିବେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମକର ରାଶି, କୁମ୍ଭ ଏବଂ ମୀନର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି ରହିବ। କର୍କଟ ଏବଂ ବିଛା ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ଶନି ଢ଼େୟାଙ୍କ କବଳରେ ଆସିବେ।

୨୦୨୩ ଏବଂ ୨୦୨୪ ବର୍ଷରେ ଶନିଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ ।

୨୦୨୫ ମସିହାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ ରେ, ଶନି ମୀନ ରାଶିରେ ଗୋଚର କରିବେ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଶନି କୁମ୍ଭ, ମୀନ ଏବଂ ମେଷ ଉପରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି ରହିବ।

୨୦୨୭ ମସିହାରେ ଶନିଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ ।

୨୦୨୮ ମସିହାରେ, ଶନି ୩ ଜୁନ୍ ରେ ମେଷ ରାଶିରେ ଗୋଚର କରିବେ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତିର ପ୍ରଭାବ ରହିବ। କନ୍ୟା ଏବଂ ମକର ଉପରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି ରହିବ।

୨୦୨୮ ରେ ଶନି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ ।

୨୦୨୯ ମସିହାରେ ଅଗଷ୍ଟ ୮ରେ ବୃଷ ରାଶିରେ ଶନି ଗୋଚର କରିବେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମେଷ, ବୃଷ ଏବଂ ମିଥୁନ ଲୋକଙ୍କର ଶନିଙ୍କର ସାଢ଼େ ସାତି ରହିବ। ଯେତେବେଳେ କି ତୁଳା ଏବଂ କୁମ୍ଭର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଶନି ଢ଼େୟା ରହିବେ ।

୨୦୩୦ ଏବଂ ୨୦୩୧ ରେ ଶନି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର