PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ମନମୋହନଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ମୋଦିଙ୍କ ଭଳି କଡ଼ା ନଥିଲା: ଶିଲା ଦୀକ୍ଷିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୪।୩:ଦିଲ୍ଲୀର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦିଲ୍ଲୀର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶିଲା ଦୀକ୍ଷିତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବଡଧରଣର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଭଳି ଏତେ କଡା ନଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଶିଲା ଦୀକ୍ଷିତ ଆଜି ଏହା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୬/୧୧ ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପୁଲଓ୍ବାମ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ମୋଦିଙ୍କ ଭଳି ମଜବୁତ ଓ ଦୃଢ ନଥିଲା।

ଏହାପରେ ଶିଲା ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ମୋର ମନ୍ତବ୍ୟକୁ କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଭିନ୍ନ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଲାଗିପାରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ମୋଦିଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ କଡା, କିନ୍ତୁ ମୋତେ ଲାଗେ ସେ ରାଜନୈତିକ ଲାଭ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ସେ ଏଭଳି କରନ୍ତି। ଏହି ବୟାନକୁ ନେଇ ଶିଲା ଦୀକ୍ଷିତ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ମୋର କଥାକୁ ଭିନ୍ନ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଉଛି, ତେବେ ଏଥିରେ ମୋର କିଛି କହିବାର ନାହିଁ।

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଶିଲା ଦୀକ୍ଷିତ ଏକ ସାକ୍ଷତକାର ସମୟରେ କହିଥିଲେ, ଦେଖନ୍ତୁ ମୁଁ ଏଥିରେ ସହମତ ଯେ ମନମୋହନ ସିଂହ ସେତେ ଶକ୍ତ ନଥିଲେ, ଏବେ ଯେଉଁଭଳି ମୋଦି ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ମୋତେ ଳାଗୁଛି ସେ ଏସବୁ ରାଜନୀତି ପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି। ଶିଲା ଏହି ବୟାନ ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ, ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଗତ ୨୬ ଫେବୃଆରୀରେ ବାଲକୋଟ ସ୍ଥିତ  ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କୀ ଶିବିରରେ ବାୟସେନା ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିବାର କୁହାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର