ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ‘ଡିନର୍’ର ଅର୍ଥ କ’ଣ…କାହିଁକି ଏହି କୋଡ୍‌ ଓ୍ବାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ? ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶର୍ଲିନ୍ ଚୋପ୍ରା ଖୋଲିଲେ ରାଜ୍

ମୁମ୍ବାଇ ୮।୫ :  ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ମଡେଲ୍ ଶର୍ଲିନ୍‌ ଚୋପ୍ରା ନିଜର ବୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା । ଶର୍ଲିନ୍‌ ସବୁବେଳେ ଏମିତି କିଛି କରନ୍ତି କିମ୍ବା ଏମିତି କିଛି କୁହନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଯାଆନ୍ତି। ବଲିଉଡରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ନିଜର ବୋଲ୍ଡ ଆନ୍ଦାଜ ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଦିବାନା କରିଦେଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ, କାଷ୍ଟିଂ କାଉଚ୍ ବିଷୟରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗ୍ଲାମରରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏହି ଦୁନିଆର ସତ୍ୟକୁ ଦୁନିଆ ସାମ୍ନାରେ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶର୍ଲିନ୍ ଚୋପ୍ରା ଏହି ବିଷୟରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଛନ୍ତି। କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭରେ ତାଙ୍କୁ କ’ଣ ସହିବାକୁ ପଡିଥିଲା ସେ କହିଛନ୍ତି। କାଷ୍ଟିଂ କାଉଚର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ କେଉଁ କୋଡ୍ ୱାର୍ଡକୁ ବ୍ୟବହୃତ କରାଯାଏ ତାହା ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଗ୍ଲାମରର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଦୁନିଆ ଅଟେ। ଗ୍ଲାମରର ଏହି ଦୁନିଆରେ କାଷ୍ଟିଂ କାଉଚର କଥା ମଧ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଶର୍ଲିନ୍ ଚୋପ୍ରା ଏହି ବିଷୟରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଛନ୍ତି। ଶର୍ଲିନ୍ ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ‘ଡିନର’ ବା ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଡାକିଥିଲେ।

ଶର୍ଲିନ୍ ଚୋପ୍ରା ନିକଟରେ କାଷ୍ଟିଂ କାଉଚ୍ ବିଷୟରେ ଅନେକ ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲେ । କୋଏମୋଇଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଫିଲ୍ମ ଜଗତରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲି ଏବଂ ମୋତେ କେହି ଜାଣି ନଥିଲେ, ମୁଁ ମୋର ଅଭିନୟ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବା ପାଇଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲି । ମୁଁ ମୋର ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଉଥିଲି ଏବଂ ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ‘ଠିକ୍ ଅଛି, ଠିକ ଅଛି, ଆମେ ଭେଟ ହେବା ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ,’ ମୁଁ ଭାବିଲି ବୋଧହୁଏ ଏହା ସେହି ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ହେବ ଯାହାକୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ପିଲାଦିନରୁ ଜାଣୁ । ତେଣୁ ମୁଁ ପଚାରିଥିଲି ମୁଁ ରାତ୍ରି ଭୋଜନରେ କେବେ ଆସିବି, ତା’ପରେ ସେ ମୋତେ ରାତି ୧୧ କିମ୍ବା ୧୨ ରେ ଆସିବାକୁ କହିଥଲେ ।

‘ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ’ ଦ୍ବାରା ସେହି ଲୋକମାନେ ପ୍ରକୃତ ଅର୍ଥ କମ୍ପ୍ରୋମାଇଜ୍ ହେଉଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଏହା ଚାରି ରୁ ପାଞ୍ଚ ଥର ଘଟିଲା, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ବୁଝିପାରିଲି ଯେ ‘ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ’ର ପ୍ରକୃତ ଅର୍ଥ କ’ଣ? ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ‘ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ’ ଅର୍ଥ ହେଉଛି ‘ମୋ ପାଖକୁ ଆସ ବେବି’ ।

ଏହି ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଶର୍ଲିନ୍ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଜାଣିବା ପରେ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ମନା କରିବାକୁ ଲାଗିଲି ଯେ ସେ ଏଥିରେ ଆଗ୍ରହୀ ନୁହଁନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମୁଁ ସ୍ଥିର କଲି ଯେ ମୋତେ ‘ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ‘କରିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ । ତା’ପରେ ଯେତେବେଳେ ବି ମୁଁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲି ଏବଂ ଯେକେହି ସେହି କୋଡ୍ ୱାର୍ଡ ସହିତ ମୋ ସହ କଥା ହେଉଥିଲେ, ମୁଁ କହିଥିଲି, ‘ମୋର ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିବି ନାହିଁ, ମୋର ଡାଏଟ୍ ଚାଲିଛି । ଆପଣ ଜଳଖିଆରେ କିମ୍ବା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଡାକନ୍ତୁ । ଏବଂ ଏହା ପରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଉତ୍ତର ନଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଚାହେଁ ଯେ, ନିକଟରେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ରାମ ଗୋପାଳ ଭର୍ମାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଥିଲେ। ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜଣାଇଥିଲେ ଯେ ରାମ ଗୋପାଳ ଭର୍ମା ତାଙ୍କୁ ଏଡଲ୍ଟ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବାକୁ ଅଫର୍ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଅଶ୍ଳୀଳ ବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ ପଠାଇଥିଲେ। ରାମଗୋପାଲ ଭର୍ମାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଥିବାବେଳେ ଶର୍ଲିନ ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା କଳାକାରମାନଙ୍କ ସହ ଭେଦଭାବ କରି ଶୋଷଣ କରାଯାଉଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବିହାର ନିର୍ବାଚନ: ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବହୁ ମହାରଥୀ ଦେବେ ଅଗ୍ନି ପରୀକ୍ଷା, ଉତ୍ତର ବିହାର ଉପରେ ସମସଙ୍କ ନଜର

ତୁର୍କୀରେ ସୁନାମି, ଇଜ୍‌ମିର୍‌ ସହର ଭିତରେ ପଶିଲା ପାଣି

ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ପାକିସ୍ତାନ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତଙ୍କ ଅପସାରଣ ନିଷ‌୍ପତ୍ତିରେ ମୋହର ମାରିଲା ପାକ୍‌ ପାର୍ଲିଆମେଣ୍ଟ, ହେଲେ ୩ ମାସ ହେଲାଣି ନାହାନ୍ତି ରାଷ୍ଟ‌୍ରଦୂତ

ସ୍ବାବ ପରେ ଏବେ ପରିସ୍ରାରୁ ଜାଣିପାରିବେ କରୋନା ରିପୋର୍ଟ!

ଜାଣିଛନ୍ତି କି ‘ମିର୍ଜାପୁର’ କଳାକାର କେତେ ପାରିଶ୍ରମିକ ନେଇଛନ୍ତି ?

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ କିଛି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେନି ଏହି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟର, କ’ଣ ପାଇଁ ଜାଣନ୍ତୁ