PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତେଲକୋଇ: ଟ୍ରକ୍ ପଛରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍ : ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ – ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର- ୨୨ ବର୍ଷ ପରେ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବାରଙ୍ଗ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ ଘଟଣାରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଚନ୍ଦକା ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ – ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲା ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର – ଅଚିହ୍ନା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ , ଜଙ୍ଗଲ ନିଆଁରେ ଜଣେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଉଁଶ, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଯୁବତୀର ଶବ।
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ , ୨ୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ୮୧ ରନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲ୍ଆଉଟ୍
  • ||
  • ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ- ଭାରତ ୧୪୫ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର- ପରକିୟାପ୍ରୀତି ମହଙ୍ଗା , ପ୍ରେମିକ ସହ ବିବାହିତ ମହିଳା ଫେରାର ହୋଇ ଧରାପଡିବା ପରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚା ଖାଇଲେ ।
  • ||
  • ପାରାଦୀପ- ପାରଦୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ୨୭ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ୨୭ ଟି ବିଭିନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଓଡ଼ପଡ଼ାରେ ୮ ବଖରା ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ ହାତୀ ପଲ
  • ||
  • ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ସମିତିସଭ୍ୟ ଉପନିର୍ବାଚନ । କୁକୁଡ଼ାମୁଣ୍ଡାରେ ପୁଷ୍ପିତା ଓ ବୁଚକୁପଡା ରେ ବସନ୍ତଙ୍କ ବିଜୟ । ଦୁଇଟିରେ ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପାର୍ଥୀଙ୍କ ବାଜିମାତ।
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା – ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍ ୨ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ବିଜେଡ଼ି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅବନୀ ରଞ୍ଜନ ଯୋଶୀ ୧୦୬୨୪ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏସିଡ ମାଡ଼ ଘଟଣା, ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁବାସ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା, ୫ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ବାଲେଶ୍ୱର ଏଡିଜେମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି: ଓଡ଼ିଆ ପଥର କାରିଗରଙ୍କ କମାଲ୍, ରାଜସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଓ ତାର ସୁଧାର ପାଇଁ ଗାଇଲେ ଗୀତ,
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ନାଗାବଳି ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ କରୁଛି ପୁଲିସ
  • ||
  • କଟକ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଗର୍ଭପାତ କରାଇଥିବା ଡାକ୍ତର ଦେବାଶିଷ ଘୋଷଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: NTPC CISF ଯବାନଙ୍କ ଏକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଘଟଣା, ସାଇବର ଲୁଟେରାକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଗିରଫ କଲା ପୁଲିସ୍
  • ||
  • ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ବନ୍ଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଆଜି ଠାରୁ ପ୍ରତୀକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମା ବିଦାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବୈଠକ
  • ||

ଜୋତା, ଚପଲ ବି ବିଗାଡ଼ିପାରେ ଭାଗ୍ୟର ଖେଳ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି…

କୁହାଯାଏ ଯେ, ବ୍ୟକ୍ତିର ପରିଚୟ ତାର କପଡ଼ା ଏବଂ ଜୋତାରୁ ଜଣାପଡ଼େ। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଯେତେବେ ବି ଭଲ କପଡ଼ା ପିନ୍ଧୁ, ଯଦି ଜୋତା ଠିକ୍‌ ନାହିଁ ତାହେଲେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ମହତ୍ତ୍ବ ଦିଆଯାଏ ନାହିଁ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମାନବ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ ଉପରେ କୌଣସି ନା କୌଣସି ଗ୍ରହର ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିଥାଏ। କାଳ ପୁରୁଷ ସିଦ୍ଧାନ୍ତଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଜୋତା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ସେଗୁଡିକ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ବାରା ଆର୍ଥିକ ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରେ । ଏହିପରି ଜୋତାର ଦୋଷ କାରଣ ଯୋଗୁ ଅନେକ ଜିନିଷ କାମ ବିଗିଡ଼ି ଯାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଜୋତାର ଗଣିତ।

୧. କେବେ ବି ଉପହାରରେ ମିଳିତିବା ଜୋତା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହାକୁ ଶନି ଦେବ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ପକାନ୍ତି। ଜୋତା ନାହିଁ କାହାଠାରୁ ଉପହାର ନିଅନ୍ତୁ ନାହା କାହାରିକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

୨. ଚୋରାଇ ଆଣିଥିବା ଜୋତା କେବେ ବି ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅନେକ ଥର ମନ୍ଦିର ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତନ ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ଜୋତା ଅଥବା ଚପଲ ଚୋରି ହୋଇଯାଏ। ଚୋରି କରୁଥିବା ଲୋକ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ କି, ଚୋରି ଜୋତା ଚପଲ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ବାରା ସେ ନିଜ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଧନର ବିନାଶ କରୁଛି।

. ଫଟୋ ଜୋତା ପିନ୍ଧି ଚାକିରୀ ଖୋଜିବା ଅଥବା ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅସଫଳତା ମିଳିବ।

୪. ଅଫିସ କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାଟିଆ ରଙ୍ଗର (ହଳଦିଆ ମିଶା) ଜୋତା ପିନ୍ଧି ଯିବା ଦ୍ବାରା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସବୁବେଳେ ବାଧା ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ।

. ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କେବେ ବି ଧଳା ଜୋତା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

୬. ଜଳ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କିମ୍ବା ଆୟୁବେର୍ଦିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ଜଡ଼ିତ ଲୋକଙ୍କୁ ନୀଳ ରଭ୍ଗର ଜୋତା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

୭. ଜ୍ୟୋତିଷ ଏବଂ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଜୋତା-ଚପଲ ଶନି ରାହୁଙ୍କର କାରକ। ଯେବେ ବି ଆମେ ନିଜ ବେଡରୁମ୍‌ରେ ଜୋତା ରଖନ୍ତି, ସେବେ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ମାନ ଧିରେ ଧିରେ କମ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଥାଏ।

୮. ଯେଉଁମାନେ ବାହାରୁ ଆସି ନିଜ ଚପଲ, ଜୋତା, ମଉଜା ଲପଟ ସେପଟ ଫୋପାଡି ଦିଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଶତ୍ରୁକୁ ବହୁତ ହଇରାଣ କରନ୍ତି । କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ଆସିଥାଏ। ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇନଥାଏ।

୯. ଜୋତା ପିନ୍ଧି ଭୋଜନ କରିବା ଦ୍ବାରା ଶରୀରରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଶରୀରର ପବିତ୍ରତା ଭଙ୍ଗ ହୋଇଥାଏ।

୧୦.  ଘରେ ଜୋତା ପାଇଁ ଅଲଗା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ । କଦାପି ଚପଲ ପିନ୍ଧି ମନ୍ଦିର କିମ୍ବା ରୋଷେଇ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ।