PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ଶହୀଦ ବାୟୁସେନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସେନା ୟୁନିଫର୍ମରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶେଷ ସଲାମୀ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ,୧।୩: ଆଗରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର ଓ ସ୍କ୍ବାଡନ ଲିଡର ସ୍ତ୍ରୀ ଦେଉଛନ୍ତି ୟୁନିଫର୍ମରେ ଅନ୍ତିମ ସଲାମୀ। ଶେଷରେ ଧର୍ଯ୍ୟର ଆଉ ରଖିପାରିନଥିଲେ ଖୁବ୍ ଜୋରରେ କାନ୍ଦିବାରେ ଲାଗିଲେ। ଏହା ଥିଲା ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଡଗାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା  ସ୍କ୍ବାଡନ ଲିଡର
ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବଶିଷ୍ଠଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ସମୟର ଦୃଶ୍ୟ। ତାଙ୍କର ପାର୍ଥିବ ଶରୀରକୁ ଗୁରୁବାର ବାୟୁସେନାର ବିମାନରେ ଚଣ୍ଡୀଗଡରୁ ଘରକୁ ଆଣାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆରତୀ ସିଂହ ଏୟାରଫୋର୍ସ ଷ୍ଟେସନ୍ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ।

source: https://www.bhaskar.com

ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଆରତୀ ନିଜେ ଜଣେ ସ୍କ୍ବାଡନ ଲିଡର। ତାଙ୍କର ଛୁଟି ସରିଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ  ପୁଣିଥରେ ସୀମାକୁ ଫେରିବାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଥିବା ବେଳେ ଆସିଥିଲା ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଶହୀଦ ହେବା ଖବର। ଗତ ବୁଧବାର ବଡଗାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ବାୟୁସେନାର ହେଲିକପ୍ଟର ଏମଆଇ ୧୭ କ୍ରାଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବାୟୁସେନାର ୬ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ତାଙ୍କ ଭିତରେ ଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ
ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଆସିଥିଲା ଆରତୀ ୟୁନିଫର୍ମ ପିନ୍ଧି ମୃତଦେହ ନେବାକୁ ଆସିଥିଲେ।

source: https://www.bhaskar.com

ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରେ ଆଉ ଲୁହ ରହିନଥିଲା। ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାପା ମୁଖାଗ୍ନି ଦେଇଥିଲେ। ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ପରିବାର ଗତ ୩ ପୀଢି ଧରି ସଶସ୍ତ୍ର ବଳ ପାଇଁ ସେନା ଦେଇ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ୨୦୧୦ରେ କେରଳରେ ଆସିଥିବା ବନ୍ୟାରେ ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ ଅଭିଯାନରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର