୪ଥର ବିବାହ କରିସାରିଛନ୍ତି ଏହି ସିଙ୍ଗର – ୧୫୫ କିଲୋ ଓଜନ କମାଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ –  ସିଙ୍ଗର ଅଦନାନ୍‌ ସାମି ଆଜି ନିଜର ୪୯ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳ କରୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ  ୧୫ ଅଗଷ୍ଟରେ  ୧୯୭୧ରେ ଲଣ୍ଡନରେ ହୋଇଥିଲା । ଅଦନାନ୍‌ ସାମି ନିଜର ପିଲାଦିନ ଲଣ୍ଡନରେ ହିଁ ବିତେଇ ଥିଲେ ଏବଂ  ସେଠାରୁ ନିଜର ପୁରା ପାଠପାଢ଼ା ଶେଷ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପିତା ଅରଶଦ  ସାମି ଖାନ ପାକିସ୍ତାନ  ଏୟାରଫୋର୍ସରେ ପାଇଲଟ୍‌ ଥିଲେ ।  ମାତ୍ର ୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅଦନାନ ପିଆନୋ  ବଜାଇ ଥିଲେ ।  ସେ ୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ  ନିଜର ପ୍ରଥମ  ମ୍ୟୁଜିକ୍‌  କମ୍ପୋଜ୍‌ କରିଥିଲେ । ଅଦନାନ୍‌ଙ୍କ ପିତା  ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ  ତଥା  ଜାଜ୍‌ ସଙ୍ଗିତରେ  ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକ ଅଦନାନ୍‌ ସାମୀଙ୍କୁ ୧ ଜାନୁୟାରୀ  ୨୦୧୬ରେ ଭାରତ ସରକରାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତ୍ୱ ପ୍ରାପ୍ତ ହେଲା ।

ଅଦନାନ୍‌ ସାମୀ କରିଥିଲେ ୪ ଥର ବିବାହ – ଅଦନାନ ସାମୀଙ୍କ  ଜୀବନରେ  ଅନେକ ଉଠାଣି ଗଡ଼ାଣି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।  ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ସେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜେବା ବଖତିୟାରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଜେବା ଫିଲ୍ମ ହେନାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ।  ଦୁହିଁଙ୍କର ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାଙ୍କ ନାଁ ସେ ଅଜାନ ସାମୀ ଖାନ୍‌ ରଖିଥିଲେ  କିନ୍ତୁ ଏହି ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ତିଷ୍ଠି ପାରିନଥିଲା । 

ବିବାହର ୩ ବର୍ଷ ପରେ  ଦୁହିଁଙ୍କର ତଲାକ୍‌ ହୋଇଗଲା । ୨୦୦୧ରେ ଅଦନାନ୍‌ ଦୁବାଇର ଯୁବତୀ ସବା ଗଲାଦରୀଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କଲେ । ଉଭୟଙ୍କର ଏହା  ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ଥିଲା , ହେଲେ ଏହି ବିବାହ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଦିନ ତିଷ୍ଠି ପାରିନଥିଲେ । ବିବାହର ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ପରେ ସେମାନଙ୍କର ତଲାକ୍‌ ହୋଇଗଲା। ୨୦୦୮ ମସିହାରେ  ଅଦନାନ୍‌ଙ୍କର  ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀ  ସବା ମୁମ୍ୱାଇ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ଅଦନାନ ସାମୀଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ବିବାହ କରି  ତାଙ୍କ ସହ ରହିଲେ ।  କିନ୍ତୁ ଏହି ଥର ମଧ୍ୟ ଏକ ବର୍ଷ ରହିବା ପରେ ତଲାକ୍‌ ହୋଇଗଲା । ୨୦୧୦ରେ ଅଦନାନ୍‌  ରୋୟା ମାସୀ ଖାନ୍‌ଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ । ବିବାହର ୭ ବର୍ଷ ପରେ ୧୦ ମେ, ୨୦୧୭ରେ ଉଭୟଙ୍କ ଘରେ ଏକ ଝିଅ ଜନ୍ମ ହେଲା , ଯାହାର ନାଁ ମଦିନା ସାମୀ ଖାନ୍‌ ରଖିଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ହଟ୍ ଅନ୍ଦାଜରେ ନଜର ଆସିଲେ ମୋନାଲିସା, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ଛେଳିପେଟରୁ ଜନ୍ମନେଲା ମାଙ୍କଡ ଭଳି ଦିଶୁଥିବା ଶାବକ, ହନୁମାନଙ୍କ ଅବତାର ଭାବି ଭକ୍ତିରେ ଲୋକମାନେ କଲେ ପୂଜାପାଠ…

ଅଭିନବ ଉପାୟ: ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହୋଇଥିଲେ ବି ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ- ରିକ୍ସାକୁ ଲୁନାରେ ବାନ୍ଧି ଚଳାଇଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟ

ICC ବାଛିବ ଦଶନ୍ଧିର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି: ଭାରତରୁ ଅଛନ୍ତି ୬ ଖେଳାଳି, ବିରାଟ ସର୍ବାଧିକ ୫ଟି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଇଁ ମନୋନୀତ

ଭାରତର ଡିଜିଟାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ , ୫ମାସ ଭିତରେ ବ୍ୟାନ୍‌ ହେଲାଣି ୨୬୭ ଆପ୍ସ

ଅବସର ପରେ ଧୋନି ବିକୁଛନ୍ତି ଟମାଟୋ ଓ ଦୁଗ୍ଧ, ଭିତରେ ଦେଖନ୍ତୁ କିଭଳି ରହିଛି ତାଙ୍କ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଫାର୍ମ…