PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ହେବ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌: ସୁଧାଂଶୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୨/୮: କମିଶନ୍‌ରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଆଗରେ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ରହିଛି । ଟ୍ର୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟା ଓ ସାଇବର ଅପରାଧ ଉପରେ ମୁଁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବି । କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌କୁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କରିବି । ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଓ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଅଧିକ ନଜର ଦେବି । ସେଥିପାଇଁ ଗୁଇନ୍ଦା ତଥ୍ୟକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଆଯିବ । ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ତଥ୍ୟ ହାସଲ ଓ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ଦିଗକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବି । ବୁଧବାର ଟ୍ୱିନ୍‌ସିଟିର ନୂଆ କମିଶନର ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ପରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି ଡ. ସୁଧାଂଶୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ । ଆଜି ପୂର୍ବତନ ପୁଲିସ କମିଶନର ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ଶ୍ରୀ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ କମିଶନ୍‌ରେଟ୍‌ ପୁଲିସ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦାୟିତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି ।

ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶ୍ରୀ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ । କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସମସ୍ତ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ । ଚୌକିରେ ବସିବା ପରେ ଶ୍ରୀ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି, ପୁଲିସର ମୌଳିକ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ହେଉଛି ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ସହ ଓ ଧନ ଜୀବନକୁ ସୁରକ୍ଷା କରିବା । ସହରରେ ସୁରକ୍ଷାର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ଆମେ ଉଦ୍ୟମ କରିବୁ । ସହରବାସୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ନେଇ ମୁଁ କାମ କରିବି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯେଉଁ ୫ ‘ଟି’ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି ତାହାକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେଇ କାମ କରାଯିବ । ଟେକ୍‌ନୋଲୋଜି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାରା ଭାରତରେ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ୍‌ ଅଗ୍ରଣୀ । କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ର ସ୍ଥିତି, ସମ୍ବଳ ଓ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ମୋ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବି ।

ସେହିଭଳି ମହିଳା, ଶିଶୁ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ପ୍ରତି କମିଶନ୍‌ରେଟ୍‌ ପୁଲିସ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ରହିବ । ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଅଧିକା ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ । କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌କୁ ପାଖରୁ ଦେଖିଛି । ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ରହିଛି । କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଲାଗି ମୁଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବି । ସରକାର ଦେଇଥିବା ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ ସୂଚାରୁ ରୂପେ ତୁଲାଇବି । ଡିଜିପି ବିଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା ପୂର୍ବରୁ ପୁଲିସ୍‌ କମିଶନର ଭାବେ କାମ କରିଛନ୍ତି । ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର