ଖୋଲିଲା ରାଜନୀତିର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ରହସ୍ୟ: ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କାରଣ ପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି ନିଜ ପତ୍ନୀ ଯଶୋଦା ବେନଙ୍କୁ

ଆଜି ଆମେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ। ସାରା ବିଶ୍ବ ଜାଣିଛି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ବିଷୟରେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଆପଣ ଜଣନ୍ତି କି ? ଏବେ ମୋଦିଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ମା ରହୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଭାରତରେ ଅନେକ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ କି ମୋଦି ବିବାହିତ ନା ଅବିବାହିତ । କିନ୍ତୁ କହିରଖୁଛୁ ମାନ୍ୟବର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ପ୍ରକୃତରେ ବିବାହିତ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ନାହାଁନ୍ତି ସେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ରାଜନିତୀଜ୍ଞଙ୍କର ଅସଲି ରହସ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ କାହିଁକି ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଇଛନ୍ତି ।

ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚଉକିରେ ବସିବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କଥାରେ ସମସ୍ତେ ଅବଗତ। କିନ୍ତୁ ଏମିତି କି କାରଣ ଥିଲା ଯେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି।

ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ୧୭ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇଥିଲା। ଆଉ ଯେଉଁ ଝିଅଙ୍କୁ ସେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ନାଁ ହେଉଛି ଯଶୋଦା ବେନ୍।

ସେତେବେଳେ  ଯଶୋଦା ବେନଙ୍କ ବୟସ ହୋଇଥିଲା ୧୫ବର୍ଷ। ସେହି ସମୟରେ ପାଠ ପଢ଼ା ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉନଥିଲା। ଆଉ କମ୍ ବୟସରେ ବିବାହ କରିଦିଆଯାଉଥିଲା। ଫଳରେ ଝିଅକୁ ବି ଘର ସମ୍ଭାଳିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା।

ମୁଖ୍ୟକଥା ହେଲା, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ଯଶୋଦା ବେନ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ବିବାହର ୩ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ଧର୍ମ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ରହିବା ପରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ତ୍ୟାଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହାପରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦେଶ ସେବାରେ ଲାଗିଲେ। ଧୀରେ ଧୀରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରବେଶ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିରେ ହେଲା। କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କେବେ ବି ଯଶୋଦା ବେନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେଇନାହାନ୍ତି। ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ୩ବର୍ଷର ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନ ପରେ ଯେତେବେଳେ ପତ୍ନୀ ଯଶୋଦା ବେନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ସଂଘ ସହିତ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ପ୍ରଥମେ ଯଶୋଦା ବେନଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା।

କିନ୍ତୁ ପରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଆଗରେ ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଗଲେ। କିଛି ଦିନ ପରେ ଯଶୋଦା ବେନ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଭାବେ ଚାକିରି ଆରମ୍ଭ କରିଲେ। ଏବେ ନିଜ ଛୋଟ ଭାଇ ଅଶୋକଙ୍କ ସହିତ ଉନଝା ଗାଁରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌

ପୁଣିଥରେ ବିବାଦରେ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ମାର୍କଣ୍ଡେୟ କାଟଜୁ – କହିଲେ , ସେକ୍ସ ମଣିଷର ପ୍ରାକୃତିକ ଇଚ୍ଛା , ଦେଶରେ ବେରୋଜଗାରୀ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ବଢ଼ୁଛି

ଏହି ସପ୍ତାହରୁ ୟୁରୋପରେ ପ୍ରଥମେ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ କରୋନା ଟିକାର ରୋଲିଂ ରିଭ୍ୟୁ ପାଇଁ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ

କୋଟିପତି ଏବଂ ବଡ ବଡ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ନେଇଛନ୍ତି ରୁଷ୍‌ର କରୋନା ଟିକା !

ସେନାର ଯବାନ ଖାଇବେ ଲ୍ୟାବ୍‌ର ପରିବା – ବଙ୍କରରେ ତିଆରି ହେବ

ବାସି ମିଠାର ଯୁଗ ଶେଷ- ଏବେ ମିଠା ଦୋକାନାରେ ମିଠା ତିଆରି ଏବଂ ଭଲ ରହିବା ତାରିଖ ଲେଖିବାକୁ ନିୟମ କଲେ FSSAI- ମିଠା ଦୋକାନୀଙ୍କ ବିରୋଧ