PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ : ବିଶିଷ୍ଟ ଗାନ୍ଧିବାଦୀ ଭଦ୍ରକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରାକ୍ତନ ଅଧକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ସନାତନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି ମୋଟୁ ସୀମାନ୍ତ ୪ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ଚେକପୋଷ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଭୟ, କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ଓ ମାଓ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପୁଲିସ ଡିଜି
  • ||
  • କପିଲାଭଟା : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସ୍ତ୍ରୀର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ୱାମୀ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୧ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା ମହାମାରୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ଵର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ୩ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • OJEE: ଜୁନ୍‌ ୧୫ ଯାଏ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ, ଜୁନ୍‌ ୧୭ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଫି’ଦାଖଲ କରିପାରିବେ
  • ||
  • ପୁରୀ:ଏ ବର୍ଷ ବି ବିନା ଭକ୍ତରେ ହେବ ବିଶ୍ଵ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା, କେବଳ ସେବାୟତ ଟାଣିବେ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବାହାର ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା, ମେ ୧୫ରୁ ଜୁନ୍‌ ୬ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଚାଷୀ କୂଳ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ମେ’ ୩୧ରେ କେରଳ ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ,ଜୁନ୍ ୧୦ରୁ ୧୨ ସୁଦ୍ଧା ଓଡ଼ିଶା
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା, ମାଟି ମା’କୁ ପୂଜା କରି ଚାଷ କାମ ଅନୁୁକୂଳ କରିବେ ଚଷା ପୁଅ
  • ||

ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ବଡିଗାର୍ଡ ଏତିକି କୋଟିର ମାଲିକ, ପ୍ରତି ମାସରେ କେତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ନିଅନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ…

ଯଦି ବଲିଉଡରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସୁପରଷ୍ଟାରଙ୍କ କଥା କୁହାଯାଏ ତେବେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ନାଁ ଆସେ। ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଏବେ ବଲିଉଡର ସୁପରଷ୍ଟାର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ୩୧୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର। ଭାରତୀୟ ଟଙ୍କାରେ ତାହା ୧୯୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ। ମାତ୍ର ଆଜି ଆମେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷରୁ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଆସୁଥିବା ବଡିଗାର୍ଡ ସେରାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ।

ସେରାଙ୍କ ଅସଲି ନାଁ ହେଉଛି ଗୁରମିତ ସିଂହ ଜାଲୀ। ତାଙ୍କୁ ଛୋଟ ବେଳୁ ହିଁ ବଡିବିଲ୍ଡିଂର ସଉକ ଥିଲା। ପ୍ରତିଦିନ ଜିମ୍ ଯିବା ସହିତ ବଡିବିଲ୍ଡିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ସେରା ନିଜ ପିତାଙ୍କ ଅଟୋମୋବାଇଲ କର୍ମଶାଳା ବି ସମ୍ଭାଳୁ ଥିଲେ।

୧୮ବର୍ଷ ହେବା ପରେ ସେରା ମିଷ୍ଟର ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁମ୍ବାଇ ଭଳି ବଡ଼ ବଡ଼ ସୋରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ସେରାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଦେଖି ଏକ ବଡ଼ିଗାର୍ଡ କମ୍ପାନୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ୧୯୯୫ରେ ଏକ ପାର୍ଟିରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହ ସେରାଙ୍କ ଦେଖା ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା। ମାତ୍ର ସେହି ସମୟରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି କଥା ବର୍ତ୍ତା ହୋଇନଥିଲା। ପୁଣି ଗୋଟିଏ ଦିନ ସଲମାନ ଖାନ୍ ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ଆସିଥିଲେ। ସେଠାରେ ସଲମାନ ଖାନ ଏକ ଭିଡ଼ରେ ଫସିଯାଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ସୋହଲ ଖାନ୍ ସେରାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ତୁମେ ସଲମାନଙ୍କ ସହିତ ସବୁଦିନେ ରହିପାରିବ କି ? କିଛି ନ ବୁଝି ନ ଭାବି ସେରା ତୁରନ୍ତ ହଁ କରିଦେଇଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ୨୦ବର୍ଷ ଅଧିକରୁ ହେବ ସଲମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଆସୁଛନ୍ତି ସେରା।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବଡିଗାର୍ଡ’ ସେରାଙ୍କ ଜୀବନରୁ ହିଁ ପ୍ରେରିତ। ଯଦି ସେରାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ କଥା ହେବା ତ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ। ସେରାଙ୍କ ପ୍ରତି ମାସର ଦରମା ହେଉଛି ୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା।