PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ବଡିଗାର୍ଡ ଏତିକି କୋଟିର ମାଲିକ, ପ୍ରତି ମାସରେ କେତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ନିଅନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ…

ଯଦି ବଲିଉଡରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସୁପରଷ୍ଟାରଙ୍କ କଥା କୁହାଯାଏ ତେବେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ନାଁ ଆସେ। ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଏବେ ବଲିଉଡର ସୁପରଷ୍ଟାର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ୩୧୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର। ଭାରତୀୟ ଟଙ୍କାରେ ତାହା ୧୯୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ। ମାତ୍ର ଆଜି ଆମେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷରୁ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଆସୁଥିବା ବଡିଗାର୍ଡ ସେରାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ।

ସେରାଙ୍କ ଅସଲି ନାଁ ହେଉଛି ଗୁରମିତ ସିଂହ ଜାଲୀ। ତାଙ୍କୁ ଛୋଟ ବେଳୁ ହିଁ ବଡିବିଲ୍ଡିଂର ସଉକ ଥିଲା। ପ୍ରତିଦିନ ଜିମ୍ ଯିବା ସହିତ ବଡିବିଲ୍ଡିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ସେରା ନିଜ ପିତାଙ୍କ ଅଟୋମୋବାଇଲ କର୍ମଶାଳା ବି ସମ୍ଭାଳୁ ଥିଲେ।

୧୮ବର୍ଷ ହେବା ପରେ ସେରା ମିଷ୍ଟର ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁମ୍ବାଇ ଭଳି ବଡ଼ ବଡ଼ ସୋରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ସେରାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଦେଖି ଏକ ବଡ଼ିଗାର୍ଡ କମ୍ପାନୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ୧୯୯୫ରେ ଏକ ପାର୍ଟିରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହ ସେରାଙ୍କ ଦେଖା ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା। ମାତ୍ର ସେହି ସମୟରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି କଥା ବର୍ତ୍ତା ହୋଇନଥିଲା। ପୁଣି ଗୋଟିଏ ଦିନ ସଲମାନ ଖାନ୍ ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ଆସିଥିଲେ। ସେଠାରେ ସଲମାନ ଖାନ ଏକ ଭିଡ଼ରେ ଫସିଯାଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ସୋହଲ ଖାନ୍ ସେରାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ତୁମେ ସଲମାନଙ୍କ ସହିତ ସବୁଦିନେ ରହିପାରିବ କି ? କିଛି ନ ବୁଝି ନ ଭାବି ସେରା ତୁରନ୍ତ ହଁ କରିଦେଇଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ୨୦ବର୍ଷ ଅଧିକରୁ ହେବ ସଲମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଆସୁଛନ୍ତି ସେରା।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ବଡିଗାର୍ଡ’ ସେରାଙ୍କ ଜୀବନରୁ ହିଁ ପ୍ରେରିତ। ଯଦି ସେରାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ କଥା ହେବା ତ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ। ସେରାଙ୍କ ପ୍ରତି ମାସର ଦରମା ହେଉଛି ୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର