PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କଲା ବିଜେପି , ୫୭ଟି ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ , ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମରେ ମମତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ସୋନପୁର: ସୁବୁଳିଆ ଗାଁରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ୪୦ ଡ଼ିଗ୍ରୀ ଟପିଲା ତାତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୧୬ଟି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ବାସୁଦେବପୁର : ତାରିଣୀ ଛକ ସ୍ଥିତ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଗ୍ୟାରେଜ୍‌ରେ ଅଘଟଣ , କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଟାୟାର ଫାସି ଗ୍ୟାରେଜ୍‌ ମେକାନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାର ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ଚିନ୍ତା , ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ, ଏନେଇ ଟେଷ୍ଟିଂ ଟ୍ରାକିଂ ଓ ଟ୍ରିଟ୍‌ମେଣ୍ଟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର: ବାହାର ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ଯ୍ୟାତନାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ପାଟଣାଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର ୨୫ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ : ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ଼: ଟିଟିଲାଗଡରେ ଉତ୍କଟ ଜଳ ସମସ୍ୟା, ସିରଭଟା ପଡାରେ ପାଣି ପାଇଁ ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ଜିତିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପୁଣି ନୀତି ବିଭ୍ରାଟ, ଜଗମୋହନରେ ବାନ୍ତି କଲେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଅଶୋକ ନିବାସରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବିଚାରପତି ସି.ଆର୍ ଦାସଙ୍କ ସମୀଖ୍ୟା ବୈଠକ, ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାର ବିଚାରପତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ଦାବିରେ କେନ୍ଦୁଝରରେ ବିଜେପି ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜଧାନୀରେ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ମର୍ଡର, ସିଆର୍‌ପିଏପ୍ ଛକ ନିକଟରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: ଭଡ଼ା ଘରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ପୋଲିସ, ଯୁବକ ଅଟକ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଜିଲ୍ଲା ସେସନ ଜଜ କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ୍ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ହାଇକୋର୍ଟ ଡ଼. ଏସ ମୁରଲୀଧର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଶନି ମନ୍ଦିରରେ ଦୀପ ଜଳିବା ସମୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାତି ୧୦ଟାରେ ଉଠିବ ଲିଙ୍ଗରାଜ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମହାଦୀପ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋରଡ଼ାକୋଠା ଠାରେ କାର- ଟ୍ରଲର ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ସୋଆ କପ୍‌ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ସ୍କାଏମୁନ୍‌, ଲିପ୍ସାଙ୍କ ବାଜିମାତ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨ ।୨ (ବ୍ୟୁରୋ) : ସୋଆ କପ୍‌ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଟେକ୍‌ନିକାଲ୍‌ ଏଜୁକେସନ୍‌ ଆଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇଟିଇଆର୍‌)ର ସ୍କାଏମୁନ୍‌ ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଲିପ୍ସା ଦାସ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳାରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି ।
ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଏଗ୍ରିକଲ୍‌ଚରାଲ୍‌ ସାଇନ୍‌ସ (ଆଇଏଏସ୍‌) ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଟ୍ରଫି ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଇଟିଇଆର୍‌ର କମ୍ପ୍ୟୁଟର୍‌ ସାଇନ୍‌ସ ଆଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ବିଭାଗ ରନର୍ସ ଅପ୍‌ ଟ୍ରଫି ହାସଲ କରିଛି । ଜାନୁଆରୀ ୧୦ ତାରିଖରୁ ୩ ସପ୍ତାହ ବ୍ୟାପୀ ଚାଲିଥିବା ସୋଆ କପ୍‌ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସୋଆର ସମସ୍ତ ୯ଟି ଯାକ ଶିକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ ।
ମଲ୍ଲିକ ୧୦୦ ମିଟର, ୨୦୦ ମିଟର, ୪୦୦ ମିଟର ଦୌଡ଼, ୧୦୦ଙ୍ଘ ୪ ମିଟର ରିଲେ ଏବଂ ଲଙ୍ଗ୍‌ ଜମ୍ପ୍‌ରେ ବିଜେତା ହୋଇଥିଲେ । ଆଇଟିଇଆର୍‌ର ଆଶୁତୋଷ ସାହୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ସେହିପରି ମହିଳାରେ ଆଇଟିଇଆର୍‌ର ଲିପ୍ସା ଦାସ ୨୦୦ ମିଟର, ୪୦୦ ମିଟର, ୮୦୦ ମିଟର ଦୌଡ଼ ଏବଂ ୧୦୦ଙ୍ଘ ୪ ମିଟର ରିଲେ ବିଜେତା ହୋଇ ମହିଳା ବିଭାଗରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ଆଇଟିଇଆର୍‌ ସୋନାଲି ଦାସ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଅଲିମ୍ପିଆନ୍‌ ଅନୁରାଧା ବିଶ୍ୱାଳ ଏବଂ ବିଶିଷ୍ଟ ଚେସ୍‌ ଖେଳାଳି ସୌମ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର ସୋଆ କପ୍‌ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ସୋଆ କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ଅମିତ ବାନାର୍ଜୀ, ଆଇଏମ୍‌ଏସ୍‌ ଆଣ୍ଡ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ର ମେଡିକାଲ୍‌ ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ୍‌ ଡ. ପୁଷ୍ପରାଜ ସାମନ୍ତସିଂହାର, ଛାତ୍ର ମଙ୍ଗଳ ଡିନ୍‌ ଡ. ଜ୍ୟୋତି ରଞ୍ଜନ ଦାସ ଏବଂ ସୋଆ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଅଫିସର ସୁନିତା ବର୍ମା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।
ଫୁଟବଲ୍‌ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସୋଆ ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଲ ସଫ୍‌ଟୱେୟାର ସାଇନ୍‌ସ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ବିଭାଗକୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟରେ ସିଏସ୍‌ଇ ଆଇଏମ୍‌ଏସକୁ ୧୮ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସମ୍‌ ନର୍ସିଂ କଲେଜ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଏଗ୍ରିକଲ୍‌ଚରାଲ ସାଇନ୍‌ସେସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା ।
ସୋଆ କପ୍‌ରେ ବାସ୍କେଟବଲ୍‌, ଭଲିବଲ୍‌, ଟେନିସ୍‌, ଟେବୁଲ୍‌ ଟେନିସ୍‌, ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ, ସଫ୍‌ଟ ବଲ୍‌, ଥ୍ରୋବଲ୍‌ , କବାଡି ଏବଂ ଚେସ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା । ଆଇଟିଇଆର୍‌ କଲେଜର ଅଭିଷେକ ରଞ୍ଜନ ଗୁପ୍ତା, ଆଶିଷ ପଣ୍ଡାକୁ ପଛରେ ପକାଇ ବେଷ୍ଟ ଫିଜିକ୍‌ କ୍ରାଉନ୍‌ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।