ସୋଆ ଏସ୍‌ଏନ୍‌ସିର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ‘ରିଦିମ୍‌-୨୦୧୯’: ‘ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର ହୋଇ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କର’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୮ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଶିକ୍ଷା ଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ (ଡିମ୍‌ଡି ଟୁ ବି ୟୁନିଭର୍ସିଟି) ଅଧୀନସ୍ଥ ସମ୍‌ ନର୍ସିଂ କଲେଜର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ‘ରିଦିମ୍‌-୨୦୧୯’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ଧଳା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ମାନବ ଧର୍ମର ବ୍ରତୀ ହୋଇ ଫ୍ଲୋରେନ୍ସ୍‌ ନାଇଟେଙ୍ଗଲ୍‌ଙ୍କ ପଟ୍ଟଚିତ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ସଚ୍ଚୋଟ, କର୍ମଠ ଏବଂ ଦୟାଭାବପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ମାନବ ସେବା କରିବାକୁ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ । ଉତ୍ସବରେ ରାଜ୍ୟ ନର୍ସିଂ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡା. ସୁଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଦୟାଭାବପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଯେଉଁଠି ଡାକ୍ତର ରହୁନାହାନ୍ତି ସେଠାରେ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ନର୍ସମାନେ କରୁଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ନର୍ସିଂକୁ ସେମାନେ ବିଜ୍ଞାନ ଭାବେ ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାକୁ ଏକ କଳା ଭାବେ ଜନହିତ ନିମନ୍ତେ ନିୟୋଜିତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଡା. ମିଶ୍ର କହିଥିଲେ ।

ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ନର୍ସିଂ କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ପ୍ରଫେସର ରାଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ମିଶ୍ର ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପେସାର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ବୁଝିବା ସହ କୌଣସି ବାଛବିଚାର ନ କରି ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ମହିଳା ଲିଗାଲ୍‌ ସେଲ୍‌ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ଏବଂ ଜୁଭେନାଇଲ୍‌ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ବୋର୍ଡ ପୁରୀ କୋର୍ଟର ସଦସ୍ୟା ଜୟଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର ଯୋଗଦେଇ ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଭଲ ନର୍ସ ହେବା ସହ ନିଜ ପରିବାର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଉପଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏସ୍‌ଏନ୍‌ସି ଡିନ୍‌ ଡ. ପ୍ରଭାତୀ ତ୍ରିପାଠୀ ବାର୍ଷିକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବାବେଳେ ଆସୋସିଏଟ୍‌ ଡିନ୍‌ ସସ୍ମିତା ଦାସ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଓଡ଼ିଶାରେ ‌୬ ହଜାରକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ୍‌ କେସ୍: ୨୪ଘଣ୍ଟା ଆଉ ୬୪୨ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ୍, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାର ଟପିଲା

ଆଦିବାସୀ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ୩ ସପ୍ତାହ ପରେ ଜେଲ୍‌ ଗଲେ ଓଏଏସ୍‌ଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର

ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା

ଆଜି ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବା ‘ନିଭାର’: ଓଡ଼ିଶାରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ଅଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ଥଣ୍ଡା ବଢ଼ିବ

ରାଜ୍ୟର ପ୍ରମୁଖ ୬ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତ

‘ବାହା ନ ହେଲେ ମାରିଦେବି ନ ହେଲେ ମରିଯିବି’: ପାଗଳ ପ୍ରେମୀକୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ