PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରି କଲେଜର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଆତିଥ୍ୟତା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧାର, ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ବାହରୁନି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ,କଲେଜ ଆଗରେ ବସିଲେ ଧାରଣା, ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ହୋହାଲ୍ଲା, ପୁଲିସ ମୁତୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ୨ଦିନିଆ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ରାଜଭବନରେ କରିବେ ରାତ୍ରିଯାପନ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସ: ଫାଇଟର ଜେଟ୍ ରାଫେଲ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଓଲିଭର ଡାସଲ୍ଟଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ହତ୍ୟା, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଛୁରି ଭୁସି ଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମାଆ ମୃତ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଅଠରବାଙ୍କୀ ରେଳବାଇ କଲୋନୀ ପଛପଟ ଟ୍ରେନ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମଛୁଆ ଗ୍ରାମର ଉମାକାନ୍ତ ସିଂ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସିଂଙ୍କ ଝିଅ ସୌଭାଗ୍ୟବତୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଅସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ନିକଟରେ ନାହିଁ ସମ୍ବଳ, ଝିଅ ପାଇଁ ହାତୁଡି ଧରି ପଥର ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରୁଛି ମାଆ
  • ||
  • ସୋର : ସୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୩ ଗୁରୁତର, ୭ ଏକର ଜମିର ଧାନ ଜଳିଗଲା ୧୦ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଖଇରା ଓ ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କଲେ ନୀଳଗିରି ଏସଡିପିଓ, ୩ ବେଆଇନ ପଥର ବୋଝେଇ ଡ଼ମ୍ଫର ଜବତ,୪ ଅଟକ
  • ||

କରୋନାକୁ ନେଇ ପୁଲିସର କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ: ଆଜିଠୁ ଅମାନିଆଙ୍କୁ ଧରିବ ‘ସୋସିଆଲ୍‌ ଡିଷ୍ଟାନ୍ସ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌’, ହାବୁଡରେ ପଡିଲେ ଗଣିବେ ଦୁଇଗୁଣା ତଣ୍ଡ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨/୦୨: ଫେରନ୍ତା କରୋନାକୁ ନେଇ ତତ୍ପର ହୋଇଛି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ । ‘ସୋସିଆଲ୍‌ ଡିଷ୍ଟାନ୍ସ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌’କୁ ସଜାଗ କରିଛି । ଆଜିଠୁ ଅମାନିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ଅଭିଯାନ ଜୋର୍‌ଦାର କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି । ଗତକାଲି ୫୫୦ଜଣଙ୍କ ନିୟମ ଭଙ୍ଗକାରୀସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ହାବୁଡରେ ପଡି ତଣ୍ଡ ଗଣିଛନ୍ତି ।

ଗତବର୍ଷ ମେ ମାସରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ୟୁପିଡି ଅଧୀନ ସବୁ ଥାନାରୁ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଗଢ଼ାଯାଇଥିଲା । ଅର୍ଥାତ ମୋଟ ୬୦ଟି ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ସେତେବେଳେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ କଟକଣାକୁ ଜଗୁଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତିରେ ଏଥିରୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌କୁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ଡିସିପି ଉମାଶଙ୍କର ଦାଶ ସବୁ ଥାନାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସବୁ ଥାନାର ଗହଳି ଛକ, ହାଟରେ ପୁଲିସ ଗାଡି଼ ଘୁରି ବୁଲିଥିଲା । ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୁଲିସର ୧୨ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ବିଶେଷକରି ମାର୍କେଟ ବିଲ୍ଡିଂ, ସହିଦନଗର, ଜନପଥ, ବାପୁଜୀ ନଗର, ନୟାପଲ୍ଲୀ ଆଇଡି ମାର୍କେଟ, କୋଚିଲାଇ ହାଟ, ବରମୁଣ୍ଡା, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଓ ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ରାସ୍ତାରେ ତୀକ୍ଷ୍ମ ନଜର ରଖିଥିଲା । ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ଟାଗେର୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଓଡି଼ଶା ସହରାଞ୍ଚଳ ଆଇନ୍‌(ଓୟୁପି) ଅନୁସାରେ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିଲା ।

 ପୁଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି, ଯେ, ଯେଉଁଠି ଲୋକେ ଭିଡ଼ ଜମାଉଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ବୁଝାଯାଉଛି । ଯଦି କେହି ଅବୁଝା ହେଉଛି, ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି ।