PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ମା’କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ୧୦୦୦ ଖଣ୍ଡରେ କାଟି କୁକୁରକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଲା ପୁଅ

source: https://aajtak.intoday.in

ମାଦ୍ରିଦ୍‌,୨୫।୨: ସ୍ପେନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଲୋମହର୍ଷଣକାରୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ସେ ନିଜର ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରି ତାଙ୍କୁ ୧୦୦୦ ଖଣ୍ଡ କରିଦେଇଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ନିଜ ମା’କୁ କାଟି ଖଣ୍ଡଖଣ୍ଡ କରିବା ପରେ କୁକୁରକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲା।  ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛି ସେ ତା ମା’ର ଶରୀରକୁ କାଟି ପାଳିତ କୁକୁରକୁ ଖୁଆଇ ଦେଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଉଛି ୨୬ ବର୍ଷୀୟ  ଅଲବର୍ଟ ସଞ୍ଚେଜ ଗୋମେଜ।  ୬୬ ବର୍ଷୀୟା ମାରିୟା ସୋଲେଡେଡ(ଆଲଆର୍ଟର ମା)  ବହୁଦିନ ଧରି ନିଖୋଜ ଥିବାରୁ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ମାମଲାର ଖୁଲାସା ହୋଇଥିଲା।

source: https://aajtak.intoday.in

ଘରେ ତଲାସୀ ବେଳେ ପୋଲିସ ସେତେବେଳେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ୬ଟି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଥଳୀରେ ମହିଳାଙ୍କ କଟା ଶରୀର ମିଳିଥିଲା।  ଅଭିଯୁକ୍ତର ଘର ମାଦ୍ରିଦର ଫେମସ୍ ଅଞ୍ଚଳ ଲସ୍ ଭେଣ୍ଟାସରେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ନିଜ ମା’ର କଟା ଶରୀରକୁ   ଘରର ଅଳିଆ ଭିତରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣୀ ପାଇଁ ହାଜର କରାଯିବ।  ପୋଲିସ କହିଛି  ତଦନ୍ତ ବେଳେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଶରୀରର ବହୁ ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଙ୍ଗ ଗାୟବ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଆଲବର୍ଟ ବେରୋଜଗାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବରୁ ଓ୍ବେଟର ଭାବରେ କାମ କରୁଥିଲା।

source: https://aajtak.intoday.in

ପୋଲିସ କହିଛି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ତା ମା’କୁ କାହିଁକି ହତ୍ୟା କରିଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ତେବେ ସେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଥିଲା। ଘର ବାହାରେ ଥିବା ଏକ ପାର୍କର ବେଞ୍ଚରେ ବସି ସମୟ ବିତାଉଥିଲା ବୋଲି ଅଭିଯୁକ୍ତର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ କହିଛି। ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ତା ମା’କୁ ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ତଳେ ହତ୍ୟା କରିଥାଇପାରେ। ଜଣେ ପଡୋଶୀ କହିଛନ୍ତି ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମୃତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ସେ ସନବାଥ୍ କରୁଥିବାର ଦେଖିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ   ମା’କୁ ମାରପିଟ୍ କରିବା ମାମଲାରେ ଆଲବର୍ଟକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଆଲବର୍ଟକୁ ମିଶାଇ ତା’ର ୩ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ରହିଛନ୍ତି। ଆଲଆର୍ଟ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାଇଁ ଘରର ଦାମୀ ଜିନିଷ ଚୋରି କରି ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା। ହୁଏତ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ସେ ତା ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଥାଇ ପାରେ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର