PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରଉତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମତୁଆଲା କଲେ ସୋନା

କଟକ ୧୮/୧୧: ଐତିହାସିକ କଟକ ବାଲିଯାତ୍ରା। ଯାତ୍ରା ବୁଲିବା ସହ ଖାଦ୍ୟର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ। ଦିନକୁ ଦିନ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଗହଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭରପୁର୍‌ ଏଣ୍ଟରଟେନ୍‌ମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ମଞ୍ଚରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ବଲିଉଡ୍‌ ଗାୟିକା ସୋନା ମହାପାତ୍ର। ତୁମ ବିନ୍‌ ମୋରା ଜିୟା ଲାଗେନା ରୁ ନେଇ ସୁପରହିଟ୍‌ ରଙ୍ଗବତୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମନଛୁଆଁ ଗୀତ ଗାଇ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମତୁଆଲା କଲେ ବଲିଉଡ୍‌ ଗାୟିକା ସୋନା ମହାପାତ୍ର । ଗୋଟିଏ ପଟେ ମଞ୍ଚରେ ଧୁମଧଡାକ ଗୀତ ପରିବେଷଣ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ମଞ୍ଚ ତଳେ ଥିବା ଦର୍ଶକ ମଧ୍ୟ ତାଳି ମାରି ପଡିଆ କମ୍ପାଇଥିଲେ ।

ଏହିଭଳି ଉତ୍ସାହ ଭରା ମାହୋଲ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ବୈଷ୍ଣବ ପାଣି ମଞ୍ଚର ଷଷ୍ଠ ସଂଧ୍ୟାରେ । ଜିଲ୍ଲା ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୈଷ୍ଣବ ପାଣି ମଞ୍ଚର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିଥିଲେ ସୋନା ମହାପାତ୍ର । କୋକ୍‌ ଷ୍ଟୁଡିଓରୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମରେ ଗୀତ ଗାଇ ବେଶ୍‌ ପରିଚୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଓଡି଼ଆ ଝିଅ ସୋନା ମହାପାତ୍ର । ଖାସ୍‌ କରି ନିଜ ପରିଚିତ ମାଟି କଟକରେ ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରିବାକୁ ଆସି ସେ ଖୁସି ଜାହିର କରିଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୭ଟା ସମୟରେ ମଞ୍ଚକୁ ଆସି କଟକବାସୀ ଓ ବାଲିଯାତ୍ରା ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ ସେ । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ପ୍ରାର୍ଥନା ଆହେ ନୀଳ ଶୈଳ… ପରିବେଷଣ କରିବା ପରେ ବଲିଉଡ୍‌ ଫିଲ୍ମରେ ସେ ଗାଇଥିବା ତଲାସ ଫିଲ୍ମର ଜିୟା ଲାଗେନା ସହିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସଂଗୀତରେ ଆଫ୍‌ରିନ୍‌…ଆଫ୍‌ରିନ୍‌, ମେରେ ରସ୍‌କେ କମର ଭଳି ଅନେକ ହିଟ୍‌ ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିଣିଥିଲେ ।