ଠକେଇ ଓ ଧୋକା : ୪୫୫ ଦିନର ଲମ୍ବା ଅଭିଯୋଗ, ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନା ଓ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜସିଟ୍

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩।୫ : ଦବଙ୍ଗ ଗର୍ଲ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନାଙ୍କ ଉପରେ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଶିକାର ହୋଇଥିବା ପୀଡ଼ିତ ପ୍ରମୋଦ ଶର୍ମା ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଅନେକ ଥର ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରି ନାହିଁ। ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଶୁଣାଣି ହୋଇନଥିଲା, ପ୍ରମୋଦ ପ୍ରତିଦିନ ଫେସବୁକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ଡିଜିପି ହିତେନ୍ଦ୍ର ଆୱାସୀ ଏବଂ ଏଡିଜି ଅବିନାଶ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ମେସେଜ୍ କରି ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସିଓ କଟଘର ପୁନମ ସିରୋହୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଠକେଇ ମାମଲାରେ ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନାଙ୍କ ସମେତ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ନାମିତ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଭୂମିକା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଯାଞ୍ଚରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ନାମିତ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବିଚାର କରି ପୋଲିସ ଚାର୍ଜ ସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ୪୫୫ ଦିନ ସମୟ ନେଇଥିଲେ । କାଟଗଡ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ଶିବପୁରୀ କଲୋନୀର ବାସିନ୍ଦା ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଶର୍ମା ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଅଟନ୍ତି। ସେ ୨୨ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୧୯ ରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନା ଏବଂ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଅଧିକାରୀ ଅଭିଷେକ ସିହ୍ନା, ମାଲଭିକା ପଞ୍ଜାବୀ, ଘୋମିଲ ଠାକୁର, ଏଡଗର ସକାରିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଠକେଇ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ।

ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରମୋଦ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ସେ ଫିଲ୍ମ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନାଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଫୁଲ ଅନ୍ ଏବଂ ଏକ୍ସାଇଡ୍ ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ମାଧ୍ୟମରେ ଡାକିବାକୁ ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ୨୯ ଲକ୍ଷ ୯୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନା ଏବଂ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପୃଥକ କିସ୍ତିରେ ଜମା କରାଯାଇଥିଲା । ଧାର୍ଯ୍ୟ ତାରିଖରେ ସକାଳେ କଲ କରି ତାଙ୍କ ବିମାନ ଟିକେଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ସୋନାକ୍ଷୀ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୋର ଏକ ଚେକଅପ୍ ହୋଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଡିଟେକ୍ଟର ମୋ ଆଗରେ ବୁଝାଇଥିଲେ । କେବଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ବିଜୟେନ୍ଦ୍ର ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ୯୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ ହୋଇଛି । ଯଦି କୌଣସି ମାମଲାରେ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗେ, ତେବେ ସେହି ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜାମିନରେ ଲାଭ ପାଇବେ ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ ଆଡଭୋକେଟ୍ ଆନନ୍ଦ ମୋହନ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଫୋନରୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ସବୁ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ସକୁ ଡିଲିଟ୍ କରିବ ଏହି ଭାରତୀୟ ଆପ୍: ଖାଲି ଥରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ ବାସ୍, ସେତିକି…

କଷ୍ଟମର କେୟାର କହି ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଉଡାଇନେଲେ ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା,ସିମ୍ ସ୍ବାପିଂ ଠକେଇ

ବଢୁଛି ସୁନା-ରୂପା ଦାମ୍, ୨୦୨୧ ସୁଦ୍ଧା ଛୁଇଁପାରେ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା

ସ୍ବାଭିମାନୀ ଚୋର: ସ୍ତ୍ରୀ-ପିଲାଙ୍କୁ ଘରକୁ ନେବା ପାଇଁ ଚୋରି କରିଥିଲେ ବାଇକ୍, ପରେ ପାର୍ସଲ କରି ମାଲିକଙ୍କୁ ଫେରାଇଦେଲେ

ଏଥର ବିମାନରେ ମଝି ସିଟ୍‌କୁ ଖାଲି ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ !

ଲକଡାଉନ୍ ନାମରେ ୟୁପି ପୋଲିସର ଗୁଣ୍ଡାଗର୍ଦ୍ଦି, ରାସ୍ତାରେ ଯାହାକୁ ଦେଖିଲା ମନଇଚ୍ଛା ନିସ୍ତୁକ ପିଟିଲା