PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ବିଗିଡ଼ିଲା ସପା-ବସପା ଗଣିତ, ୭ ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଲା କଂଗ୍ରେସ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୩ା୪(ଏଜେନ୍ସି): ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି (ସପା) ଓ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି (ବସପା) ନିଜ ମେଣ୍ଟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସାମିଲ କରିନଥିଲେ ହେଁ, କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଚାଲ୍‌ ଖେଳି ଏହି ମେଣ୍ଟର ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି । କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟରେ ୭ ଜଣ ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍‌ ଦେଇଛି । ଦଳ ଏଭଳି କରି ସପା-ବସପାଆର୍‌ଏଲ୍‌ଡି ମେଣ୍ଟକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଏହାକୁ
ନେଇ ମେଣ୍ଟରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହି ୩ ଦଳର ନେତାମାନେ ଏବେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସାଙ୍ଘାତିକ ସମାଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ମେଣ୍ଟର ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପିକୁ ହରାଇବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଉପର ଠାଉରିଆ ଭାବେ କହୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରକୃତରେ ଏହା ମେଣ୍ଟକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବା ଲାଗି ଏଜେଣ୍ଡା ତିଆରି କରିଛି । ମେଣ୍ଟକୁ ଯେମିତି ଅଧିକ ଆସନ ନମିଳେ, ସେଥିପାଇଁ ଏହା ରଣନୀତି ଆପଣାଉଛି । କଂଗ୍ରେସର ଏହି ଚାଲାକି ଧରାପଡ଼ିଛି । ୟୁପିରେ କଂଗ୍ରେସ ଯେଉଁ ୭ଟି ଆସନରେ ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଛି ତନ୍ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଟି ଆସନ ଯଥା ସହାରନ୍‌ପୁର ଓ ଖିରିରେ ଦଳ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛି । ତେବେ ରାଜ୍ୟର ବଦାୟୁଁ ଆସନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି । ଏହି ଆସନରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ପୁତୁରା
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ସପାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସଲିମ୍‌ ଶେରୱାନିଙ୍କୁ ଛିଡ଼ା କରାଯାଇଛି ।

ବଦାୟୁଁରେ ପାଖାପାଖି ୧୮ ଲକ୍ଷ ଭୋଟର ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୫% ହେଉଛନ୍ତି ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ । ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ଭୋଟରଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ସୀତାପୁରରେ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଏହାର ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ କ୍ୟାସର ଜହାଁଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଇଛି । ପୂର୍ବତନ ବସପା ନେତା ନସିମୁଦ୍ଦିନ୍‌ ସିଦ୍ଦିକିଙ୍କୁ ବିଜ୍‌ନୌରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଇଛି କଂଗ୍ରେସ । ଫଳରେ ଏହା ଉଭୟ ବସପା ଓ ମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏଠାରେ ବସପା ପକ୍ଷରୁ ଗୁର୍ଜର ନେତା ମଲୁକ୍‌ ନାଗରଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି । ବିଜ୍‌ନୌର ଲୋକସଭା ଆସନରେ ୩୦% ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ରହିଥିବାରୁ ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିବା ନେଇ ଆଶା ଅଧିକ ରହିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର