ହୋଟେଲ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାରେ ଛୋଟା ରାଜନ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ,୮ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୦।୮: ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ହୋଟେଲ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଆର ସେଟ୍ଟୀଙ୍କୁ ହତୃା ଉଦ୍ୟମରେ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍‌ ଛୋଟା ରାଜନ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ୮ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ମୁମ୍ବାଇର ଏହି ହୋଟେଲ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ବ୍ଲାକ୍‌ମେଲ ଓ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିବା ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଏହି ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ।

ହୋଟେଲ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଆର ସେଟ୍ଟୀଙ୍କୁ ୨୦୧୨ରେ ମୁମ୍ବାଇର ଅନ୍ଧେରିରେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲଶ। କିନ୍ତୁ ଗୁଳି କାନ୍ଧରେ ବାଜିବାରୁ ସେ ବଞ୍ଚିଯାଇଥିଲେ ଓ ନିକଟସ୍ଥ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ  ସେମାନଙ୍କୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଅଫ୍‌ ଅର୍ଗାନାଇଜ୍ଡ କ୍ରାଇମ୍‌ ଆକ୍ଟ ଅଧୀନରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ।

ପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇର ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ଛୋଟା ରାଜନ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଆର୍ମସ ଆକ୍ଟରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ। କୋର୍ଟ ଆଜି ଅପରାହ୍ଣରେ ଏହି ଏହି ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜେଲଦଣ୍ଡ ବ୍ୟତୀତ କୋର୍ଟ  ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍‌କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ୨୦୧୫ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରୁ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ଛୋଟା ରାଜନ୍‌ ତିହାର ଜେଲରେ ଅଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ସ୍ପଷ୍ଟ ଦିବାଲୋକରେ ଚାଲିଛି ଚୋରା ମଦ ଚାଲାଣ ଘଟଣା,ଖବର ପ୍ରକାଶନ ପରେ ଚେତିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ

କରଣ ଜୋହରଙ୍କ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟିକୁ ନେଇ ବଢିଲା ଅଡୁଆ

ଚୀନ୍‌ରେ ପ୍ରଜନନ କ୍ଷମତା ହରାଇବେ ପୁରୁଷ – ବ୍ୟାପୁଛି ଆଉ ଏକ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ

ଆଉ ୪ଟି ଉପଗ୍ରହ ପଠାଇବ ଭାରତ

ଭାରତର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଏନଆଇସି ଏବେ ସାଇବର ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର

୫ ରାଜ୍ୟରୁ ୬୦% ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀ କରୋନା କାୟା